Підрядник вивів 100 бюджетних мільйонів на ремонті доріг через фіктивні фірми

«Громекс» направив в НАБУ матеріали, які підтверджують, що бюджетні кошти на будівництво доріг виведені через фіктивні фірми, йдеться на сайті ГО.

«Порушення виявлені при аналізі виконання договорів у 2015 році на ремонт та будівництво доріг в Київській і Львівській областях «Онур Конструкціон Інтернешнл». Всього в 2015 році «Онур» за результатами тендерів виграв на 859 млн. грн. В даний час ця компанія фігурує в 6 кримінальних розслідуваннях, які були відкриті за фактами завищення вартості робіт, переказу коштів на фіктивні фірми та ухилення від сплати податків. Однак, поки немає судових вироків, компанія «Онур» може продовжувати на законних підставах приймати участь в тендерах», – повідомив юрист ГО «Громекс» Павло Калінніков.

Активістам також вдалося встановити, що компанія «Онур» перерахувала на три фіктивні фірми в Одесі більш, ніж 100 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг у Київській та Львівській областях.

За даними «Наші гроші.Львів», йдеться  про фірми:

• ПП «Інгус Ойл» (71,16 млн грн)

У вересні 2016 року фірму зареєстрували на мешканку Чорноморська Одеської області Людмилу Барбул. Попередньою власницею була Наталія Фарина, а керівником – її співмешканець Андрій Фарина. Фарина також числиться власницею одеського ТОВ «Трейдингова компанія “Інгус”», яке упродовж 2015-2016 років отримало держпідрядів на понад 25 млн грн, а з початку 2017 підписало договорів на 14,5 млн грн.

ПП «Інгус Ойл» у 2016 році отримало держпідрядів на понад 151 млн грн, роком раніше – 11,5 млн грн.

• ТОВ «Тандем-Оіл» (21,4 млн грн)

У стані припинення з 10 березня 2017 року на підставі рішення суду за позовом ТОВ «Яблуневий дар» про визнання «Тандем-Оіл» банкрутом. Фірма з часу створення у 2007 році належала Мураду Келоєву. Він же числиться керівником одеського ТОВ «Барт», що належить мешканцю Дніпропетровської області Максиму Чичову.

За даними «Youcontrol», «Тандем-Оіл» протягом 2012-2014 років отримала замовлень від держави на майже 112 млн грн.

• ТОВ «Систем інвест трейдінг» (8,95 млн грн)

Діяльність фірми припинена у листопаді 2016 року. Ліквідатором виступив власник фірми – одесит Денис Стеценко.

Наразі юристи "Громексу" вимагають від НАБУ почати розслідування за виявленими фактами по ч.5 ст. 191 КК (розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах - ред).

Раніше «Громекс» повідомляв про порушення на тендерних процедурах і розслідуваннях, які проводять правоохоронні органи по розтрат 450 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ХТО БУДУЄ ДОРОГИ В КИЄВІ. УЛЮБЛЕНИЙ ПІДРЯДНИК СТОЛИЧНОЇ ВЛАДИ