З’явився інструмент для пошуку прихованих інтересів депутатів і чиновників

Почав працювати безкоштовний інструмент «Приховані інтереси» для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади.

Проект створила ГО «Антикорупційний штаб» за підтримки проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні.

На сьогодні база «Прихованих інтересів» об’єднує інформацію про усіх депутатів Київської міської ради, голів та заступників виконавчої влади в місті Києві: Київської міської державної адміністрації та Районних в місті Києві державних адміністрацій. Разом це 165 людей.

В системі можна здійснювати пошук за прізвищем та ім'ям чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. В розділі «Автоматичний аналіз» можна завантажити документ - порядок денний, стенограму засідання, тендерну документацію тощо, - та отримати інформацію про збіги між базою даних та змістом документу.

«Щороку через підконтрольні політикам фірми з державного і місцевих бюджетів викачуються сотні мільйонів гривень. «Приховані інтереси» розкажуть вам, хто стоїть за компаніями, на яких заробляють депутати та чиновники. Введіть ім’я депутата, щоб отримати перелік пов’язаних з ним фірм», - повідомляється на ресурсі.

На 165 фігурантів «Прихованих інтересів» припадає 598 юридичних осіб, серед яких громадські організації, благодійні фонди та комерційні фірми. У середньому по 2,6 комерційній фірмі на одного депутата або ж чиновника.

Найпопулярнішими напрямками комерційної діяльності серед фірм, що пов’язані з київськими чиновниками, є будівництво та оренда (68 компаній), торгівля (63) та виробництво (27).

«Під час роботи з "Прихованими інтересами", ми знайшли майже 600 фірм, що пов’язані з 165 київськими депутатами та чиновниками КМДА. Ще один цікавий момент, який показала база даних – половина земельних депутатів Київради має інтерес у будівельній сфері» - розповів головний аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук.

За словами активістів, цікаво що більше половини депутатів земельної комісії мають приватний інтерес у будівельному та орендному бізнесі. Вони мають зв’язки з 47 фірмами, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів цих депутатів при ухваленні рішень земельної комісії.

Поки в базі даних є інформація лише стосовно київських депутатів та чиновників, однак планується її послідовне наповнення, зокрема даними щодо депутатів Верховної Ради та чиновників великих українських міст таких, як Харків, Львів, Одеса та Дніпропетровськ.