Вища рада правосуддя вперше позбавила імунітету суддю, підозрюваного в хабарництві

Вища рада правосуддя надала згоду на арешт судді Суворовського районного суду Одеси Костянтина Бобовського, якого підозрюють у хабарництві, тим самим задовольнивши подання першого заступника Генерального прокурора України.

Це перший в історії України випадок, коли дозвіл на зняття імунітету з судді надала не Верховна Рада, а Вища рада правосуддя, яка почала працювати у січні 2017 року.

Фото з порталу СБУ

 

Нагадаємо, одеського суддю викрила Служба безпеки України ще у листопаді 2016 року – за версією слідства, він разом з адвокатом вимагав 2 тисячі доларів США за ухвалу про обрання запобіжного заходу на користь обвинуваченої особи.

Було відкрито провадження за статтями 328 (розголошення державної таємниці) і 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Сам Бобовський, якщо вірити Реєстру судових рішень, працював за чотири роки небагато – у відкритий доступ викладено лише кілька документів, в основному, про самовідвід судді.

При цьому, підозрюваний у корупції служитель Феміди отримує чималу зарплатню. Так, згідно з е-декларацією одеського судді, за 2015 рік він заробив майже 220 тисяч гривень, його дружина – приблизно 23 тисячі гривень. А працює вона у фірмі, яка, вочевидь, належить батьку Бобовського.

Ще одна родичка служителя Феміди надала родині Бобовських право на безоплатне користування великим дачним будинком на 368,5 квадратних метрів у Одесі.

Крім того, дочка Бобовського спільно із Ковалем Анатолієм Васильовичем володіє квартирою в Одесі площею 72,5 квадратів.

Згідно з даними системи Youcontrol, якийсь Коваль Анатолій Васильович є керівником  садівничого товариства «Примор’є», зареєстрованого в Суворовському районі Одеси.

Дружина Бобовського має елітну автівку «Мазда», яку вона придбала в рік випуску. Навіть сьогодні вартість авто перевищує 7 тисяч доларів США.

Ані нерухомості, ані грошових заощаджень, ані машин Костянтин Бобовський не задекларував.