Можемо ухвалити висновок про корумпованість Вищої ради правосуддя – Лещенко

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка і співініціатор законопроекту «Про антикорупційні суди» Сергій Лещенко сподівається створити антикорупційний суд до кінця року, однак наголошує: є сильний спротив.

Про це йдеться в матеріалі «Антикорупційні суди не гарантують перемоги над корупцією – експерти», що розміщений на сайті «Радіо Свобода».

За словами Лещенка, висновок Вищої ради правосуддя не є обовʼязковим до виконання.

«Наш комітет також консультативно може ухвалити висновок про корумпованість і заангажованість Вищої ради правосуддя», – сказав депутат.

Лещенко вважає, що на користь законопроекту буде переконувати «саме життя» – справа Романа Насірова тому приклад.

«Головна проблема – коли корупційні справи ідуть до суду. Корупціонер, який накрав грошей, використовує їх, щоб відкупитися», – сказав Лещенко.

За його словами, суд у першу чергу повинен бути незалежним, а інакше новий орган просто себе дискредитує. Cаме тому законопроект №6011 «Про антикорупційні суди» передбачає, що нових суддів обиратимуть окремі комісії, що на третину складатимуться із міжнародних експертів.

Як повідомляв «Ні корупції!», Вища рада правосуддя вважає проект закону "Про антикорупційні суди" неконституційним, а його ухвалення парламентом – недоцільним.

Своєю чергою, у НАБУ заявили, що своїм висновком щодо створення антикорупційних судів Вища рада правосуддя намагається нівелювати всю судову реформу.