Мільйони – в дрова: хто постачає паливо для лікарень та сільських шкіл Черкащини

14 лютого відділ освіти Маньківської районної державної адміністрації Черкаської області оголосив про проведення відкритих торгів на дрова для опалення 13 шкіл району.  На паливо передбачили 1 087 500 гривень. Аукціон  провели сьомого березня. Лідер торгів, який запропонував  на 94 тисячі менше, ніж його конкурент, нині очікує на рішення тендерного комітету.

У торгах взяли участь два ФОПи - Бабій Володимир Анатолійович та Нетудихата Олексій Володимирович.

ФОП Бабій, як свідчить інформація з Єдиного державного реєстру відомостей про фізичну особу-підприємця,  зареєстрований  у грудні 2015 року в Умані, Черкаської області. Основним видом діяльності є, згідно з  КВЕД 46.73, гуртова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

27 січня 2016 року  Володимир Бабій, як бачимо з даних Юконтрол, до всього, зареєстрував ТОВ "ОНІКСІСТЕМ", яке займається гуртовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

За даними Текстів, ФОП Бабій протягом 2016 та 2017 рр. уклав чотири угоди щодо паливних порід дров загалом на 2,3 млн. грн. з Тульчинською РДА (Вінницької області) та Уманською РДА.

За результатами аукціону - попереду ФОП Нетудихата Олексій Володимирович, який нині чекає на рішення комітету.

Як повідомила "Ні корупції!" Віра Хльобас, контактна особа у цьому тендері, відділ освіти Маньківської районної державної адміністрації співпрацював із цим ФОПом у минулі роки. Що саме і у яких кількостях купували, вона не пригадує. Каже, нарікань не було. "Топили, то й тепло у школах було", - пояснила Віра Хльобас. Щодо перебігу березневого тендеру подробиць пані Хльобас повідомити не може, бо "не була там, зараз на лікарняному."

Справді, відділ освіти Маньківської РДА вже двічі укладав угоди з ФОП Нетудихата. На початку цього року освітяни закупили у цього ж ФОПу паливні брикети на 58 тисяч гривень та на 56 тисяч гривень паливних пелет наприкінці 2016 року.

Олексій Нетудихата, окрім того, що займався підприємницькою діяльність як ФОП, був керівником малого підприємства "Катрін", заснованого, відповідно до інформації Юконтрол, у 1994 році. МП припинило діяльність, залишивши після себе згадку у судових реєстрах.

У 2010 році його керівника звинувачували у злочинах, передбачених ст. 212 ч.1 КК України«умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах; за ст. 366 ч.2 КК України – як службове підроблення, тобто, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання та видача фіктивних документів, що призвело до тяжких наслідків».

Суд звільнив керівника МП «Катрін» від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обставин, врахувавши те, що «обвинувачений вперше вчинив злочин середньої тяжкості, нібито розкаявся, добровільно відшкодував шкоду завдану державі, працює менеджером МП «Уманьенерго». Діяльність МП «Катрін» директором і головним бухгалтером якого він являється, припинено постановою Господарського суду України Черкаської області 08.04.2008 року, що свідчить про зміну обстановки та про те, що ОСОБА_1 перестав бути суспільно небезпечною особою».

З 2011 року, відповідно до даних Текстів, Нетудихата уклав 19 угод на сім мільйонів гривень. В основному із відділами РДА та комунальними установами Вінничини та Черкащини.

В окремих випадках ФОП вигравав з неконкурентною ціною, та попри скарги й зауваження інших учасників торгів.

У 2003 році Олексій Нетудихата заснував у Христинівці (Черкаська область) ПП «Апіс» для оптової торгівлі паливом (основний). У 2007 році Господарський суд Черкаської області виніс постанову про припинення підприємницької діяльності юридичної особи – приватного підприємства «Апіс» «у зв'язку з наявністю в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність даної юридичної особи за її юридичною адресою».

ФОП Нетудихата свого часу увійшов у топ ФОПів-отримувачів коштів із держбюджету.

Відомо також, що Олексій Нетудихата працював у ПП "КІРОВОГРАДВУГІЛЛЯ" та ПП"УМАНЬЕНЕРГО".

В обох цих підприємствах керівником та засновником є Платмір Григорій Валерійович, на якого зареєстровано ще кілька підприємств. Усі ці організації займаються переважно торгівлею паливом. Протягом 2010-2013 років ПП "КІРОВОГРАДВУГІЛЛЯ" підписало 18 угод на загальну суму в 14,3 млн. грн. на вугілля для навчальних закладів переважно на Черкащині.

ТОВ "Вуглебудпостач", де засновником є також Григорій Платмір, засноване 3,5 років тому на Кіровоградщині,  протягом двох останніх років уклало 15 угод  на кам'яне вугілля з відділами освіти РДА Черкаської області  на 7,1 млн. грн.

ФОП Платмір Григорій Валерійович - учасник тендерів на постачання палива для бюджетних установ, зокрема, деяких районів Львівщини, Черкащини та Вінничини.

скрін з acm-ua.org

Зважаючи на усе сказане вище, можемо припустити, що тендери на дрова та інше паливо для шкіл, лікарень та ін. у кількох областях України, розігруються між обмеженим колом осіб, які заходять на аукціони як не новоствореними ФОПами, то ПП чи ТОВ зі стажем. Чи варто тут згадувати про конкурентні умови?

Мирослава Станкевич, Сергій Станкевич,  для «Ні корупції!»