“Автомобиль с русским сердцем”. Як продукцію “АвтоКрАЗ” продають у Росії

Наразі ТОВ "РусКрАЗ", яке виступає російським дистриб’ютором кременчуцького ПАТ "АвтоКрАЗ", обіцяє прямі поставки автомобілів із кременчуцького заводу до Росії.

Не секрет, що до початку російсько-українського військового конфлікту кременчуцький виробник вантажних автомобілів та спецтехніки активно експортував свою продукцію. З 2015 року, як повідомляла прес-служба підприємства, з ініціативи російської сторони було припинено постачання комплектуючих із Росії, зокрема двигунів ЯМЗ із міста Ярославль. А у 2016 році завод отримав кілька військових контрактів від Міністерства оборони України.

Одночасно з цим генеральний директор підприємства Роман Черняк виписав російському генеральному імпортеру – ТОВ "РусКрАЗ" офіційне свідоцтво на торгівлю автомобільною технікою КрАЗ та запчастинами до нього, виконання гарантійних зобов’язань, технічного обслуговування та ремонту, проведення рекламно-виставкової діяльності на території Росії. Строк дії свідоцтва поширювався на весь 2016 рік.

На своїх сайтах імпортер пропонує клієнтам прямі поставки з заводу-виробника та називає КрАЗ не інакше як "автомобиль с русским сердцем".

Ще одним офіційним дистриб’ютором є ТОВ "Торговий дім "РУСКРАЗ" (адреса: Росія, Москва, Варшавське шосе, 17), який також уклав угоду на постачання автобусів "Еталон" виробництва Чернігівського автозаводу. Щоправда, згідно з даними прайс-листа, дистриб’ютор продає КрАЗи з російським двигунами ЯМЗ, які випускалися до 2015 року. На сайті торгового дому також опубліковане свідоцтво від кременчуцького заводу, але зі строком дії до кінця 2014 року. Однак звання офіційного дистриб’ютора і логотип підприємства вони використовують і досі.

Офіційні дилери ПАТ "АвтоКрАЗ" охоплюють Москву, Ярославль, Республіку Комі, Нижній Новгород, Перм, Ростовську область, Єкатеринбург, Челябінськ, Красноярськ, Новокузнецьк та Іркутськ.

Варто відзначити, що 18 травня 2016 року кременчуцький завод подовжив дію статусу спецекспортера до 1 червня 2019 року, а роком раніше пройшов атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю до 14 липня 2018 року. Ці сертифікаційні документи надають можливість експортувати товари військового призначення власного виробництва без залучення державних спецекспортерів.

При цьому, в минулому році делегація  ПАТ "АвтоКрАЗ" офіційно відвідала Російську Федерацію. У прес-службі ПАТ "АвтоКрАЗ" на запит стосовно торгівлі підприємства з Росією, відповіли, що це конфіденційна інформація. Хоча зовсім нещодавно, 16 січня 2017 року, підприємство оприлюднило у себе на сайті матеріал "Покупать технику страны-агрессора - преступление против украинцев", в якому висловило обурення перемогою російського виробника автомобілів КАМАЗ у тендері від ПАТ "Укргазвидобування".

Підсумовуючи, цілком можна припустити ситуацію, коли по обидва боки лінії фронту на Сході України солдати бачитимуть знайомі автомобілі кременчуцького виробництва...

ПОЛТАВА365