СБУ підозрює, що Київська облрада через КП виділяла мільйони на проплачені мітинги

Голова КОР Ганна Старикова

Служба безпеки України підозрює ряд комунальних підприємств Київської області у фінансуванні протестних акцій з метою посягання на територіальну цілісність України.

Кошти, виділені Київською обласною радою, виводилися з комунальних підприємств на рахунки юридичних та фізичних осіб.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва від 2 березня.

У ході розслідування встановлено, що сесією Київської обласної ради сьомого скликання від 6 вересня 2016 року № 183-08-VІІ «Про затвердження окремих статутів комунальних підприємств Київської обласної ради та збільшення їх статутних капіталів» прийнято рішення виділити на збільшення статутного капіталу комунальних підприємств «Києво-Святошинська тепломережа», «Кагарликтепломережа», «Тетіївтепломережа», «Переяслав-Хмельницьктепломережа», «Бородянкатепловодопостачання» 35 мільйонів гривень.

Виділені кошти після надходження на рахунки комунальних підприємств переказувалися на рахунки, підконтрольні юридичним та фізичним особам-підприємцям, і відтак, переводилися у готівку, за рахунок якої начебто здійснювалося матеріальне забезпечення акцій протесту з метою зміни меж території України.

Для перерахування виділених грошових коштів використовувалися 26 рахунків комунальних підприємств, відкритих в «Ощадбанку».

Печерський райсуд надав СБУ тимчасовий доступ для вивчення інформації про рух грошових коштів на рахунках комунальних підприємств в «Ощадбанку» у рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»).

Крім цього, у матеріалах провадження фігурує громадська організаця «Антикорупційний рух «Стоп корупція», головою якої є депутат Київської обласної ради від ВО «Батьківщина» Олег Кищук. 18 листопада 2016 року в орендованому цією ГО приміщенні правоохоронці вилучили речі, які призначались для постійного проживання невстановлених осіб для організації та проведення акцій протесту з метою зміни меж території України.

Як відомо, Київську обласну раду очолює ставлениця ВО «Батьківщина» Ганна Старикова. У квітні 2016 року в кабінеті Старикової співробітники Київської обласної прокуратури і СБУ за санкцією Печерського райсуду столиці намагалися провести обшук і виїмку документів.

Читайте також ЗЕМЛЯ ПО 150 ГРИВЕНЬ І КВАРТИРА ПО 2 500 ГРИВЕНЬ ЗА 1 КВ М: ВИГІДНІ ПОКУПКИ ГОЛОВИ ОБЛРАДИ

ГОЛОВА КОР ГАННА СТАРИКОВА ДО МИКОЛАЯ КУПИЛА JAGUAR ЗА 1,6 МІЛЬЙОНИ