Foreign Policy про Насірова: перша велика битва з корупцією?

Україна, можливо, вийшла переможцем зі своєї першої великої битви на шляху до подолання корупції.

Про це пише Foreign Policy, повідомляє «НВ» в огляді зарубіжної преси.

Коментуючи справу Романа Насірова, Foreign Policy підкреслює, що він найбільш високопоставлений посадовець, якому реально загрожує термін ув'язнення за звинуваченнями у корупції.

«Його справу розглядають на тлі все більшої розчарованості суспільства щодо того, наскільки можливі глибокі реформи в Україні. Для Національного антикорупційного бюро це буде тест у стилі пан чи пропав», - вважає FP і додає, що підсумки цієї справи промовисто покажуть прогрес України у боротьбі з корупцією і посиленні правосуддя.

Заступник голови президентської адміністрації Дмитро Шимків розповів виданню, що саме існування справи Насірова - вже позитивна тенденція.

«Сам факт, що це відбувається, що це прозоро, що це є - це добре», - пояснив він під час інтерв'ю у Вашингтоні. Для нього це приклад того, як має працювати система.

При цьому Шимків наголосив, що вирішальне значення матиме доказова база, адже у справах такого калібру «дуже важливо мати залізобетонні докази, оскільки зазвичай вони наймають залізобетонних адвокатів».

Між тим дослідник з Фонду Карнегі за міжнародний мир Балаш Ярабик вважає, що справа Насірова є радше тактичною перемогою.

«Справжній тест полягатиме в тому, як правосуддя вестиме цю справу. Якщо зможе, це буде перемога», - наголосив він.