ЗМІ показали таємні статки заступника глави СБУ Демчини

Згідно з декларацією за 2015 рік, перший заступник глави СБУ, який очолює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Павло Демчина, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, не маючи власного житла, автівки чи заощаджень.

При цьому цивільна дружина та матір трьох дітей високопосадовця - 35-річна Ольга Воловчук - є власницею елітних автівок та мешкає у розкішному заміському маєтку, повідомляє «Слідства.Інфо».

У ЗМІ сорокарічного генерал-майора Демчину називають наближеним до президентського фаворита Ігоря Кононенка та «смотрящим» за СБУ від партії влади. Відповідальний у Службі безпеки за боротьбу з хабарництвом, він сам став фігурантом численних корупційних скандалів.

«Він був пов’язаний з горіховою мафією, яка, ви знаєте, силами СБУ блокує український горіх, який експортується в Європу, і вимагає певні «відкати» за це», — додає Сергій Лещенко.

А наприкінці 2016-го неабиякі пристрасті розгорілися вже на ринку скрапленого газу. У листопаді в СБУ запідозрили у фінансуванні тероризму 2 компанії, які імпортують в Україну сировину, та на цій підставі заблокували роботу одразу 16 трейдерів скрапленого газу.

Не маючи офіційного пояснення від СБУ щодо причин блокування ключових гравців ринку, Українська асоціація скрапленого газу водночас фіксувала на митниці вкрай підозрілу ситуацію.

«Ненормально, коли одна компанія, її ресурс, стоїть на кордоні, а повз неї проїжджають вагони іншої компанії, безперешкодно перетинають кордон, упродовж кількох годин розмитнюються і так далі. Звичайно, ніхто цього терпіти не буде», — наголошує Олег Широков.

Нардеп Сергій Лещенко, до якого бізнесмени звернулися за допомогою, провів своє дослідження. Говорить, СБУ таким чином намагалося зачистити ринок для окремих фірм. Лист до Міністерства економічного розвитку з вимогою накласти санкції на найбільших імпортерів підписав особисто перший заступник голови СБУ.

«Це подання від СБУ за підписом особисто Павла Демчини, він особисто контролював весь цей процес», — каже Сергій Лещенко і на підтвердження своїх слів демонструє нам документ.

Увагу «Слідства.Інфо» привернула паперова декларація пана Демчини за 2015 рік, згідно з якою він веде не просто скромний, а навіть аскетичний спосіб життя.

Генерал-майор не має ані власного кутка, ані автівки, ані заощаджень. Так, станом на 2015 рік високопосадовець офіційно мешкав у відомчому гуртожитку СБУ.

Та попри дуже невеликі офіційні статки самого Павла Демчини, по-справжньому безбідне життя має матір трьох дітей генерал-майора – така собі 35-річна Ольга Воловчук.

Вона є власницею елітних автівок та мешкає в розкішному заміському маєтку. За даними «Слідства.Інфо», Ольга Вікторівна є цивільною дружиною Демчини, яку він щонайменше протягом п’яти років ретельно приховує від громадськості.

У пані Ольги доволі пристойний автопарк. Range Rover 2016 року вартістю близько 100 тисяч доларів, Mercedes-Benz 2016 року, ціна якого також тягне не менше, ніж на 100 тисяч доларів, Mazda 2014 року та скромніший Peugeot 2012 року випуску.

На території маєтку, з якого виїхав позашляховик Ольги Воловчук, окрім великого двоповерхового будинку, також розташовані господарська будівля, критий басейн та альтанка. За схожі об’єкти в цьому районі наразі просять до 10 мільйонів гривень.

Цікаво, що будинок навіть не значиться в публічному реєстрі нерухомості. Офіційно встановити його власника практично неможливо. Однак підтвердити, що родина Павла Демчини мешкає саме в цьому маєтку, нашій редакції допомогла племінниця Ольги Воловчук. Дівчина на ім’я Юлія навчається в Києві та живе в гуртожитку.

Проте на її сторінках у соціальних мережах чимало світлин, зроблених саме в тому маєтку, з якого виїжджала на рендж ровері матір дітей Павла Демчини.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», Ольга Воловчук також володіє земельною ділянкою, яка розташована недалеко від їхнього родинного маєтку в Петропавлівській Борщагівці. Тут активно ведеться будівництво, ймовірно, ще одного будинку.

Офіційно Ольга Воловчук досі прописана у квартирі своїх батьків на Рівненщині. Там же на неї зареєстрована фірма, що спеціалізується на торгівлі фармацевтичними препаратами.

Після стрімкого кар’єрного злету Павла Демчини значно поліпшилися житлові умови його батьків. Так, матір генерала, пенсіонерка Ніна Демчина, протягом кількох останніх років стала власницею трикімнатної квартири в новобудові у Рівному та будинку на 170 квадратних метрів у передмісті обласного центру.

«Слідство.Інфо» направило запит заступнику голови СБУ Павлу Демчині з проханням пояснити походження статків його родини. Адже жодних офіційних джерел доходу, який би дозволив купувати елітні автівки і нерухомість, ні в самого генерала, ані у матері його дітей нам розшукати не вдалося. Втім, на момент виходу програми відповіді на наш запит від СБУ ми так і не отримали.

Ба навіть більше, активісти, що беруть участь в антикорупційній діяльності, кажуть, на це поки можна й не розраховувати. Адже електронні декларації очільників СБУ широкому загалу недоступні. Активісти почали судитися проти Служби безпеки, щоб змусити її оприлюднити електронні декларації, як це зробили інші силові та оборонні структури.

Як повідомляв «Ні корупції!», 16 липня 2016 року Президент Петро Порошенко призначив Павла Демчину першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Раніше Павло Демчина у статусі заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ ініціював посилення контролю за діяльністю експортерів горіхів. Залучення представників спецслужби до перевірок горіхів фітосанітарною службою вилилось у посилення тиску на бізнес.

Лідер партії «Укроп» Геннадій Корбан назвав Павла Демчину «смотрящім» від заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка. Тодішній керівник Демчини – начальник Главка «К» Віктор Трепак підтвердив, що Демчина та Кононенко – «добрі знайомі і постійно спілкуються». Після того Трепак звільнився з СБУ і Демчина зайняв його посаду.

Раніше одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі заявив, що «усім зрозуміло, що вони роблять – це звичайний рекет, і це – за підписом Демчини. … Департамент, який відповідає за боротьбу з корупцією, прямо займається корупцією. … «Горіхова мафія», яка працює за участі органів безпеки».

Своєю чергою, екс-заступник генерального прокурора Віталій Касько стверджував, що Павло Демчина, якого президент Петро Порошенко в суботу призначив першим заступником голови СБУ, причетний до корупції.