Україна доведе міжнародним суддям, що Росія фінансує тероризм – Клімкін

Україна в Міжнародному суді ООН у Гаазі (Нідерланди) доведе, що Росія порушує міжнародні конвенції, зокрема Конвенцію про протидію фінансуванню тероризму, Конвенцію про заборону расової дискримінації, переконаний міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми цього тижня почали слухання в Міжнародному суді ООН і ми доведемо, що Росія фундаментально порушує конвенції, які встановлюють правила міжнародного миру», – сказав П. Клімкін на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Франції Жан-Марком Еро в четвер у Парижі.

Міністр також відзначив абсурдність доказів і аргументів російської сторони, представлених напередодні в Міжнародному суді.

«Коли російські представники в Гаазі офіційно говорять про те, що ці сотні танків, броньованих машин, нескінченну кількість артилерії, «Градів» і всього іншого просто знайдено в шахтах, з цього сміється весь світ, але це, звичайно, недобрий сміх. Ми розуміємо, з чим маємо справу, тому ми маємо довести виконання Мінська до кінця і повернути мир на Донбас", - зазначив П. Клімкін.

Глава МЗС України відзначив важливість невизнання світовою спільнотою окупації Криму.

«Ніяких компромісів у питанні тимчасової окупації Криму. Вона ніколи не буде визнана нашими партнерами і друзями. Це позиція всіх цивілізованих держав, і всіх, хто розбирається в міжнародних правилах і цінностях», - уточнив глава зовнішньополітичного відомства.