Посадовцям за сумісництво з підприємницькою діяльністю загрожує штраф і конфіскація доходу – НАЗК

Посадові особи органів державної влади й місцевого самоврядування, окрім депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад і присяжних, не мають права займатися підприємницькою діяльністю. За порушення обмежень щодо сумісництва посадовцям загрожує адміністративне покарання у вигляді штрафу та конфіскації отриманого доходу чи винагороди.

Таке роз’яснення Закону України про запобігання корупції надало Національне агентство з питань запобігання корупції у відповіді на офіційний запит журналіста «Ні Корупції!».

Зокрема, в НАЗК відзначають, що в разі повторного вчинення посадовою особою зазначеного правопорушення протягом року передбачені штрафні санкції, конфіскація отриманого доходу чи винагороди та позбавлення права обіймати посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Нагадаємо, що запущене восени 2016 року електронне декларування доходів виявило, що навіть Петро Порошенко порушує норми закону про запобігання корупції, поєднуючи посаду Президента України із бізнесом, оскільки він є кінцевим бенефіціаром чималого переліку приватних компаній і акціонерних товариств не тільки в Україні, а також в Іспанії, Кіпрі, Віргинських островах, Угорщині, Литві, КНР, Польщі, Росії.

Далеко не повний перелік бізнесу Порошенка

Наразі невідомо (про це не повідомлялося), чи притягнуто Петра Порошенка до адміністративної відповідальності.