САП закрила справу екс-голови Держсанепідемслужби Протаса, якого підозрюють в корупції

Святослав Протас

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо колишнього голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса та його першого заступника Олександра Чепурного за відсутністю складу злочину.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив адвокат Чепурного Олексій Шевчук.

Водночас, як повідомили в НАБУ, вони вже подали скаргу на це рішення. Відповідну скаргу направлено на ім’я керівника САП Назара Холодницького 3 березня.

У документі, зокрема, йдеться про те, що детективи Бюро зібрали вичерпну доказову базу й не погоджуються з рішенням старшого прокурора Василя Кричуна про відсутність складу злочину, а також просять керівника САП скасувати постанову про закриття кримінального провадження та змінити групу прокурорів.

Як повідомляв «Ні корупції!», у червні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро разом із поліцейськими затримали у робочому кабінеті головного санітарного лікаря України Святослава Протаса. Його підозрювали в організації злочинної корупційної схеми задля привласнення 400 000 бюджетних гривень.

Відповідно до вказаної схеми, керівник Держсанепідслужби України надав злочинну вказівку ряду директорів відповідних державних обласних установ, згідно із якою останнім та їх заступникам буде виплачено премію до Дня медичного працівника у розмірі двох місячних посадових окладів, один з яких вказані особи можуть залишити собі, а інший повинні передати йому.

Родичі Протаса внесли повну суму застави у розмірі 413,4 тис. грн. За інформацією адвоката Протаса Максима Джеваги, 22 тис. грн були внесені самим Протасом з власних заощаджень, ще 100 тис. грн внесла його мати, суму, що залишилася його мати і тесть, взявши кредит у банку.

У липні 2016 року Кабінет Міністрів України звільнив Святослава Протаса, якого підозрюють у хабарництві, з посади заступника голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.