Компанія, запідозрена у привласненні майна, виграє багатомільйонні тендери по всій Україні

Петро Багрій. Фото з інтернету

Упродовж 2016 року ТОВ «Укроптпостач» отримало понад 185 мільйонів гривень бюджетних коштів на державних тендерах.

Вигравати цілий рік право на багатомільйонні державні закупівлі цій компанії не зашкодило й те, що у березні 2016 року було відкрито кримінальне провадження щодо привласнення майна в особливо великих розмірах (частина 5 статті 191 Карного Кодексу України), у якому підозрюють посадових осіб ТОВ «Укроптпостач».

Як стало відомо з судового рішення, винесеного у травні минулого року, ТОВ «Укроптпостач» у 2015 році уклав угоду  на поставку ліків ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України» на суму 3 мільйони 644 тисячі гривень, але не виконав свої зобов’язання і в зазначений термін не поставив проплачені препарати.

«Тим самим, посадовими особами ТОВ "Компанія "Укроптпостач" грубо порушено умови закупівлі укладеного за її результатами Договору про закупівлю №114 від 12.11.2015, а також фактично привласнено державне майно у вигляді грошових коштів на суму 3 523 278,00 грн., виділених ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хворобі м. Л.В. Громашевського НАМН України», - зазначено в тексті судового рішення.

У разі доведення правопорушення в суді посадовцям загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Хоча до розгляду по суті, вочевидь, справа досі не дійшла.

Але кримінальне провадження не завадило київській компанії зі статутним капіталом у 150 тисяч гривень отримати бюджетних коштів протягом 2016 року на 185 мільйонів гривень.

Дані системи Youcontrol

 ТОВ «Укроптпостач» постачає ліки різним державним установам по всій Україні. Більше того, як встановив «Ні Корупції!», зокрема КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер» закуповував у фармацевтичної компанії медичні препарати за завищеною ціною.

За свою недовгу історію ТОВ «Укроптпостач» майже кожного року отримував сотні мільйонів гривень на державних тендерах. Пік припав на 2014 рік, коли компанія отримала 328 мільйонів гривень бюджетних коштів.

ЗМІ пов’язують компанію із президентом Асоціації виробників ліків України Петром Багрієм, який, за даними видання «Антикор», у 2015 році вже потрапляв у корупційний скандал. Тоді Багрій, який на той час обіймав посаду голови комітету конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА, закупив ліки для онкохворих за ціною, перевищеною у 3 рази. Тендер був розіграний між двома компаніями з орбіти впливу Петра Багрія - «Укроптпостач» і «Фармація».

Мала частина отриманих тендерів у 2016 році

Незважаючи на встановлені факти, компанія «Укроптпостач» успішно отримує бюджетні кошти на тендерах, постачаючи ліки, в тому числі Департаменту охорони здоров’я Київської міської Ради.