Суддю Чауса заарештували на 15 діб

Суд у Молдові тимчасово заарештував суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса на 15 діб.

Про це повідомляють «Українські Новини» з посиланням на поінформоване джерело.

«15 діб арешту», - сказав він.

Додаткових деталей він не повідомив.

Керівник САП Назар Холодницький у коментарі «Українським Новинам» підтвердив арешт Чауса на 15 днів.

Як повідомляв «Ні корупції!», підозрюваний у хабарництві суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус сам здався правоохоронцям у Кишиневі, прийшовши в поліцію.

9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн).

Микола Чаус систематично ухвалював неправомірні рішення, цькував автомайданівців та звільнив Юрія Іванющенка від міжнародного розшуку.

Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів знайшла в його вердиктах порушення присяги, а Вища рада юстиції все одно залишала Чауса на роботі.

Пізніше Інтерпол оголосив Чауса в міжнародний розшук, а сам суддя Чаус втік у Крим.

У лютому, як повідомляв «Ні корупції!», суд відмовив Національному антикорупційному бюро у здійсненні спеціального досудового розслідування у справі судді Миколи Чауса, звинуваченого у хабарництві. Суд зазначив, що НАБУ не довело, що суддя Чаус досі перебуває у міжнародному розшуку і переховується від слідства і суду.

Відомим на всю Україну суддя Чаус став завдяки тому, що ховав тисячі доларів хабарів у банці на городі.

Читайте також ЧЕЛОВЕК С УЛИЦЫ РОССИЙСКОЙ. ЧЕМ ВЛАДЕЕТ СУДЬЯ ЧАУС