Одеська міська рада продовжує приховано фінансувати сепаратистів

Ми вже писали, що Одеська міська рада протягом 2014-2016 років фінансувала сепаратистів із проросійської партії «Родина» Ігоря Маркова, надаючи пільги їх паркувальному бізнесу. Їх щороку звільняють від сплати 90% паркувального збору. А це десятки мільйонів гривень.

Щоб заспокоїти громадськість, заступник міського голови Андрій Котляр пообіцяв, що стоянки, які отримали пільги на 2017 рік, будуть передані в обслуговування організаціям, які не мають нічого спільного з "Родиною", а з організаціями, що пов’язані з Марковим, договори підписувати не будуть. Але  ці слова виявилися брехнею.

Антикорупційний офіс отримав перелік суб’єктів господарювання, стоянкам яких надали пільги на 2017 рік. Проаналізувавши за допомогою системи "YouControl", кому вони належать, ми змушені констатувати, що жодної стоянки зі сфери впливу Маркова пільги не позбавили. Замість цього намагаються прибрати докази зв’язків цих стоянок з партією «Родина».

Так, стоянка на Комарова 4а, з якої роками годувався один з лідерів «Родини», терорист ЛНР Вадим Савенко (позивний «Сват») за останні два роки змінила вже кілька операторів. Після кожного скандалу в ЗМІ міська рада укладає договір на обслуговування цієї стоянки з новим оператором. Але, судячи з усього, нових операторів лобіюють ті самі люди з оточення Маркова.

У 2014-2015 роках цю стоянку обслуговувало ТОВ «Група Вимпел», засновником якої є терорист Савенко, і яка зареєстрована за адресою Літературна 1-А («Білий Парус», який належить Маркову).

Наприкінці 2015 року інформація про фінансування терориста Савенка вийшла в ЗМІ, і мерія від нього одразу відхрестилася й віддала цю стоянку на 2016 рік ФОП «Сахневич С. Й.». Так, це не жарти. Це той самий Сахневич, який є директором ТОВ «Група Вимпел».
Ця інформація також потрапила в ЗМІ. Мерія відхрестилася і від Сахневича. І передала цю стоянку на 2017 рік ФОП «Матлах В. Є». Ви думаєте, це якась випадкова людина?
В Україні є лише один ФОП з такими ініціалами і він одночасно є засновником фірми «Благовест – 2011», яка зареєстрована за тією самою адресою що і «Група Вимпел» Савенка - Літературна 1А.

За цією ж адресою зареєстровано ще багато цікавих організацій, якими мала б давно зайнятися СБУ.

Якщо продивитися перелік суб’єктів, які отримали пільги в сплаті паркувального збору на 2017 рік, який ми отримали у відповідь на запит, то вуха партії «Родина» стирчать з більшості з них. Ось повний перелік стоянок, які отримали пільгу в 90%. Ті, які пов’язані з лідерами «Родини», - виділені червоним.

Деякі суб’єкти намагаються ці зв’язки приховати. Але не дуже вдало.
Про Сергія Кушніра, який є діючим головою партії «Родина» і правою рукою Маркова в питаннях паркувального бізнесу, ми вже докладно розповідали. Наразі розкажемо лише про зміни, які відбулися  з організаціями, де він є засновником.
Щоб приховати факт зв’язків з «Родиною», ГО «Автомобілісти України», що отримало пільги для 21 стоянки, наприкінці 2016 року змінила керівника з Кушніра на Борисова.

Але якщо подивитися перелік засновників, то тут залишились не тільки сам Сергій Кушнір і його батько, але і ще один соратник Ігоря Маркова – Ліліан Стефанюк.


Через Борисова видно зв’язок ГО «Автомобілісти» з «Приморською організацією автомобілістів», яка також отримала пільгу для своїх стоянок.

Так само прізвище Кушніра прибрали з керівників у Підприємстві «Альфа-ЮГ» і з керівників фонду «Правопорядок», які отримали пільги для 13 своїх стоянок.

Але якщо подивитися перелік засновників цього фонду, то побачимо знайоме прізвище.


Тобто, всі стоянки Кушніра продовжують заробляти гроші за рахунок бюджету Одеси, хоча і прибрали всюди, де могли, його прізвище.

Наостанок хочеться подякувати партії «Довіряй Ділам» Геннадія Труханова і партії БПП, яку в Одесі очолює Олексій Гончаренко, - саме завдяки їх злагодженим діям у 2017 році пільги на десятки мільйонів гривень знову надали стоянкам сепаратистів.

А також хочеться подякувати СБУ, яка відмовляється розслідувати факти фінансування Одеською міською радою тероризму, незважаючи на рішення суду, яке зобов’язало внести матеріали до ЄРДР.

Також СБУ можна подякувати за те, що Партія "Родина" досі не перебуває в процесі ліквідації. Три роки як іде війна з Росією...

Олексій Чорний, ГО "Антикорупційний офіс", для «Ні корупції!»