Україна за рік наростила поставки вугілля з неконтрольованих територій і Росії

У 2015 році з території, де органи державної влади не в повному обсязі здійснюють свої повноваження, з так званих окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), на енергетичні підприємства України надійшло 6,8 мільйонів тонн вугілля марки «А». В 2016 році ця цифра вже сягнула 9,2 мільйона тонн. Зросли поставки вугілля в Україну і з Російської Федерації:  у 2015 році з РФ було поставлено 628 тисяч тонн вугілля, а у 2016 – 715 тисяч тонн. Це стало відомо з відповіді на інформаційний запит кореспондента "Ні корупції!" до Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Крім окупованих територій і Росії, Україна закуповує вугілля в Південно-Африканській республіці та Польщі. Причому, в 2016 році імпорт вугілля з інших країн скоротився, але були збільшені поставки палива з неконтрольованих районів Донбасу.

Яку ціну Україна платить за  вугілля, в Міністерстві відповісти відмовились, посилаючись на таємницю договорів між покупцем і постачальником. Тому дізнатись, чи працює формула «Роттердам+», яка, за словами представників влади, запроваджувалась для забезпечення енергетичної незалежності України, наразі неможливо.

В той же час, як повідомляв «Ні Корупції!» в журналістському розслідуванні, формула «Роттердам+» діє й загрожує подальшим зростанням цін на електроенергію, незважаючи на те, що в основному вугілля йде з окупованих територій  Донбасу.