Суд призначив 2 роки в’язниці і відпустив за «законом Савченко» замголови РДА, який отримував відкати від шляховиків

Колишнього першого заступника голови Косівської районної державної адміністрації Івано-Франківської області Михайла Павлюка, який отримав від директора ПП «Явір» хабар за сприяння у отриманні підрядів щодо ремонту доріг, засуджено до двох років позбавлення волі.

Про це свідчить вирок Косівського районного суду від 21 лютого, повідомляють «Наші гроші».

У 2015 році Павлюк допоміг фірмі «Явір» отримати замовлення Косівської райради щодо поточного ремонту дороги Смодна-Рибне за 77 тис грн. Напередодні перший заступник голови Косівської РДА познайомив директора приватного підприємства з заступником голови Косівської райради і запевнив останнього, що «Явір» є надійним підрядником і саме з ним можна укласти угоду про ремонт дороги.

Того ж року за сприяння Павлюка Яблунівська селищна рада замовила ПП «Явір» капітальний ремонт дорожнього покриття вул. І.Франка у смт. Яблунів за 956 тис грн.

Водночас, якщо від райради фірма отримала усю суму, то селищна рада заплатила «Явір» лише 690 тис грн., хоча ремонт дороги в смт. Яблунів підприємство виконало повністю.

Павлюк зустрівся з директором фірми-підрядника і повідомив, що може вплинути на селищного голову Яблунів, в результаті чого підприємець отримає решту суми у розмірі 210 тис грн., але для цього керівник підприємства повинен надати близько 10% від суми заборгованості, а саме 20 тис грн., та ще 8 тис грн., що складає близько 10% від 77 тис грн. попереднього підряду фірми, який був отриманий за сприяння першого заступника голови РДА.

Чергова зустріч чиновника та бізнесмена відбулася у недобудованому двоповерховому приміщенні у селі Черганівка, де директор фірми передав 28 тис грн. Крім того, Павлюк запевнив, що і в майбутньому може сприяти укладанню договорів про ремонт доріг за бюджетні кошти з ПП «Явір», але за умови передачі йому 60 тис грн. за те, що Яблунівська селищна рада перерахувала підприємству 690 тис грн. В подальшому правоохоронці затримали першого заступника РДА.

Прокуратура кваліфікувала дії Павлюка за ч.1 ст.14, ч. 3 ст.368 та ч.3 ст.369-2 КК України, які передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років.
Втім, суд не знайшов підтверджень такій кваліфікації, і перекваліфікував дії колишнього заступника РДА на ч.1 ст.14, ч. 2 ст. ст.369-2 та 2 ст. ст.369-22 (готування до одержання та одержання неправомірної вигоди для себе за обіцянку впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави), які передбачають менш суворе покарання. Подібної перекваліфікації у суді домагався і Павлюк.

В результаті, Павлюка було засуджено до 2 років 2 місяців позбавлення волі. По «закону Савченко», рахуючи день попереднього ув’язнення за два дні покарання, він свій строк відбув, і був звільнений у залі суду. До вступу вироку в законну силу до Павлюка застосовано домашній арешт.

Даних про апеляційне оскарження вироку у реєстрі поки немає. Вирок вступає в силу після розгляду апеляції, або пропуску 30-денного строку оскарження з боку засудженого після вироку першої інстанції 21 лютого.

У 2015 році Михайло Павлюк балотувався до Косівської райради від партії «БПП «Солідарність», однак не пройшов. Раніше він двічі обирався до районної ради.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Тернопільщині співробітники Служби безпеки України викрили розкрадання бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт доріг на Тернопільщині.

Правоохоронці встановили, що приватне шляхоремонтне підприємство уклало договір з облдержадміністрацією на відновлення дорожнього покриття у селищі Підволочиськ.

Загальна вартість контракту становила майже 6,7 мільйона гривень. Посадовці облдержадміністрації без належної перевірки затвердили документи, внаслідок чого ділки отримали понад 2,5 мільйони гривень за невиконані роботи.

Читайте також ЕКС-ЧИНОВНИК РОЗПОВІВ, ЯК ЗНИКАЮТЬ ГРОШІ НА РЕМОНТ ДОРІГ

В УКРАЇНІ МИНУЛОГО РОКУ БУЛО ВІДРЕМОНТОВАНО ЛИШЕ 1% ДОРІГ – ОМЕЛЯН