Робота НАБУ під загрозою через маніпуляції з призначенням аудитора – Transparency International

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International заявляє, що робота Національного антикорупційного бюро України знаходиться під загрозою через маніпуляції щодо призначення незалежного аудитора.

Про це йдеться у заяві організації, повідомляє «Радіо Свобода».

«Україна повинна мати сильне керівництво в боротьбі з корупцією. Національне бюро вважається незалежним і домагається прогресу. Воно проводить складні розслідування щодо вищих посадових осіб. Це не має бути поставлено під загрозу. Існує непрозорий процес в призначенні незалежного аудитора», – сказав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Transparency International закликає уряд забезпечити прозорий процес відбору лише кваліфікованих і незалежних кандидатів.

У 2017 році у НАБУ проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи. Однією з підстав для відставки директора бюро є висновок комісії з проведення незалежної оцінки (аудиту) діяльності НАБУ про неефективність діяльності бюро та неналежне виконання обов’язків його директором.

У грудні минулого року комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту делегувати за своєї квотою аудитора Роберта Сторча в цю комісію. Проте у лютому цього року Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту НАБУ.

Читайте також В ЄС СТУРБОВАНІ ЧЕРЕЗ ЗАКОНОПРОЕКТИ, ЩО МОЖУТЬ ПОСЛАБИТИ БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ