Обшуки у Криворізькій міськраді пов’язані з розкраданням грошей на ремонтні підряди (ОНОВЛЕНО)

Правоохоронці провели обшуки у Криворізькій міській раді в рамках процесуального керівництва у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживання службовим становищем та ухилення від сплати податків з боку представників органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

Про це йдеться на сайті ГПУ.

Як повідомили в Генпрокуратурі, встановлено, що протягом 2016 року посадовці Криворізької міської ради укладали договори про виконання робіт та надання послуг за бюджетні кошти (на суму більше 200 млн грн), частина яких з метою подальшої реалізації перераховувалась низці фіктивних підприємств, які, в свою чергу, безпідставно формували податковий кредит. В подальшому здобуті таким чином грошові кошти розподілялись між посадовими особами органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

«В рамках вказаного кримінального провадження за ухвалою суду проводиться ряд обшуків у Криворізькій міській раді, за місцем мешкання та здійснення комерційної діяльності директорів та засновників підприємств, які причетні вказаного злочину», - повідомили в прокуратурі.

Своєю чергою, як повідомив в ефірі каналу «112 Україна» заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар, на причетність до скоєння кримінального правопорушення перевіряються службові особи Криворізької міської ради.

«Це голова, його заступники, керівники департаментів та управлінь міськради – благоустрою, капітального будівництва, містобудування», – заявив Токар.

«Зараз не можна говорити, про те, що сума 200 мільйонів гривень украдена (з держбюджету – ред.). Це та сума, яка виділялася бюджетом через розпорядника Криворізької міської ради протягом 2016 року, проте значна частина цієї суми бела перерахована на фіктивні підприємства – і слідчим шляхом ці питання перевіряються», – уточнив він і додав, що частина тендерної документації уже вилучена.

«Документи стосуються питань закупівель, актів виконаних робіт за бюджетними й тендерними процедурами. Думаю, пізніше буде відома більш повна картина», – повідомив він.

Водночас в «Опозиційному блоці» назвали обшуки у Кривому розі відволіканням уваги і «дешевим піаром» Генпрокуратури.

Як йдеться в заяві партії, «сьогоднішні тотальні обшуки в Кривому Розі і те, що в своєму Фейсбуці Генпрокурор Юрій Луценко вже «призначив» обвинувачених - дешевий піар, спрямований на відволікання уваги суспільства від резонансних викриттів Олександра Онищенка і «продажу» справи Юрія Іванющенка. Тиск на Кривбас і законно обраного мера Юрія Вілкула носить системний характер».

А на сайті Криворізької міськради з’явилась інформація про те, що за допомогою озброєних людей прокуратура і податкова намагаються в черговий раз заблокувати роботу Криворізької мерії, а також про те, що «всі звинувачення – брехня і розсиплються, як і в минулі рази».

Коментуючи ситуацію, заступник мера Олександр Катриченко сказав: «У черговий раз місто приїхали «покошмарити», іншого визначення цьому немає. Не випадково обрано початок робочого дня, коли співробітники прийшли на роботу».

Заступник начальника юридичного управління Наталія Шишко наголосила: «Минулого разу, у листопаді, вже проводилися обшуки нібито за ухилення якимись організаціями від оплати податків. З юридичної точки зору це зрозуміти неможливо. Тому зараз вигадали інше «нововведення». Замовники цього дійства прекрасно розуміють, що органи місцевого самоврядування взагалі не беруть участі в оплаті податків суб’єктів господарювання, тому вигадали, що нібито були оплачені роботи, які не були виконані в попередніх періодах. Причому, період не вказаний. Просто є список організацій. Все це брехня і всі звинувачення в черговий раз розсиплються, як пісок».