НАБУ завершило розслідування справи голови Рахункової палати

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) завершили досудове розслідування стосовно голови та члена Рахункової палати України – Романа Магути і Марії Шулежко. Підозрюваним та стороні захисту відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження.

Про це йдеться на сайті НАБУ.

Магуті інкримінують злочин, передбачений ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») Кримінального кодексу України.

Шулежко підозрюють у скоєнні злочину за ч.4 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року голова Рахункової палати України, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України, шляхом підготовки та підписання низки службових документів вчинив умисні дії, наслідком яких стало протиправне відчуження двокімнатної службової квартири в новобудові міста Києва у приватну власність її родича.

Цьому родичу повідомлено про підозру та, через ухилення від слідства, його оголошено в розшук.

Як повідомляв «Ні корупції!», 16 листопада 2016 року детективи НАБУ спільно з прокурором САП повідомили про підозру голові та члену Рахункової палати України.

Роман Магута очолює Рахункову палату з 2012 року. До того працював у Донецьку. Був в.о. голови правління ЗАТ «Український банк реконструкції та розвитку», першим замголови правління АТ «Ощадбанк», обіймав керівні посади у Донецькому управлінні «Приватбанку», яке свого часу очолювала Валентина Арбузова, мати голови Нацбанку часів Януковича Олександра Арбузова.