ГПУ обшукала так званий гелікоптерний майданчик, який будували для Януковича

ГПУ спільно з СБУ та Нацполіцією провела обшуки нежитлових приміщень, які на праві власності належать одному із ТОВ, у тому числі гелікоптерного майданчика на Парковій дорозі в м. Києві, а також за місцем проживання керівників підприємств, причетних до будівництва і діяльності зазначеного об’єкту.

Про це йдеться на сайті ГПУ.

Обшуки відбулися в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва гелікоптерного майданчика та інших об’єктів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 № 530 «Про внесення змін у додатки 1 та 2 до Державної цільової програми підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

«Під час обшуків виявлено та вилучено фінансово-господарську документацію і комп’ютерну техніку, яка має доказове значення у кримінальному провадженні», - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляло видання «Тиждень.ua»,  тодішній міський голова Києва Олександр Попов стверджував, що вертолітний майданчик на Парковій алеї в Києві, призначений для Януковича, будують за рахунок коштів інвестора.

Планувалося, що від цього майданчика побудують спеціальну дорогу, яка буде з'єднуватись з вулицею Банковою, щоб Янукович міг добиратися нею до будівлі Адміністрації Президента, минаючи затори.

Раніше засновник будівельної компанії «Основа», яка була виконавцем робіт вертолітного майданчика для Януковича на Парковій алеї в Києві, Юрій Карпенко заявив, що на будівництво грошей в бюджеті не знайшлося, і тому гелікоптерний майданчик буде приватною власністю.

Київська міська рада виділила ТОВ "Амадеус Ко" земельну ділянку площею 2,18 га на Парковій алеї у Печерському районі для будівництва інженерної та транспортної інфраструктури 28 грудня 2010 року .

На необхідності будівництва майданчику наполягав екс-головний архітектор Києва Сергій Целовальник, тоді як керівник тимчасової комісії з вивчення забудови схилів Дніпра, а також голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець назвав це будівництво аферою.