Директорка держпідприємства не визнає себе розпорядником публічної інформації

На фото директор ДП Лідія Лісімова у блакитному посередині

Директор державного підприємства «Центр-Сервіс» (колишнє ДП «Комунар») Лідія Лісімова, не визнає, що підприємство, засником якого є державний орган влади, є розпорядником публічної інформації.

Про це «Ні корупції!» повідомили у ДП в результаті інформаційного запиту, в якому йшлося про оприлюднення заробітної плати керівника підприємства за 2016 рік.

«ДП «Центр-сервіс» являється госпрозрахунковим підприємством, діяльність якого спрямована на отримання прибутку. Підприємство не отримує бюджетного фінансування.

«Директор ДП «Центр-сервіс» не є суб’єктом владних повноважень, а отже, згідно ст. 1 Закону запитувана Вами інформація не є публічною», - написала Лісімова.

 

Як повідомив  «Ні корупції!» юрист ІМІ Роман Головенко, державні підприємства засновуються органами державної влади, тому вони є юридичними особами публічного права, а їхні керівники є суб’єктами деларування відповідно до пп. «а» п. 2 ст. 3 і ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції». Вони останні повинні подавати декларації, в яких відображаються й доходи від заробітку.

«Але це механізм пасивного доступу, коли доводиться чекати, коли керівники ДП подадуть свої декларації і вони стануть доступними», - зазначив юрист і додав: «Що стосується запитування такої інформації, то вона однозначно становить суспільний інтерес (ДП є її розпорядниками за п. 4 ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про доступ до інформації»), але оскільки такий інтерес є оцінними поняттям, ДП не визнають його наявність, а себе - розпорядниками в частині цієї інформації».

Як повідомляється на сайті Державного управління справами, якому підпорядковується ДП, воно створено на базі заснованих у 1937 році майстерень «Комунар» з пошиття одягу, взуття, виробів з хутра.

"На сьогодні ДП «Центр-Сервіс» – це сучасний комплекс з надання широкого спектра різноманітних послуг населенню. У складі підприємства функціонує косметично-оздоровчий центр «12 місяців здоров’я», який пропонує відвідувачам хореографічні, масажні, косметичні, перукарські, манікюрні, педикюрні послуги.

Працівники ДП також надають послуги з пошиття та ремонту швейних виробів", - йдеться на сайті ДУС.

Нагадаємо, як повідомляв "Ні корупції!», ДП «Центр-Сервіс», підприємство, яке розміщується в нежилих приміщеннях загальною площею 769,5 кв. метра на вулиці Інститутській, 16 у Києві і має недешевий в самому центрі Києві СПА-салон, з перукарськими, косметичними, оздоровчими, а віднедавна і стоматологічними послугами,у 2014 і 2015 роках працювало на чистий мінус, тобто було збитковим.

Читайте також ПОКАЗОВА НЕЕФЕКТИВНІСТЬ: ДУС ОПРИЛЮДНИЛА ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ СВОЇХ ДП