ВСУ переклав на ГПУ провину за закриття справ щодо Іванющенка

Верховний Суд України відхилив звинувачення генерального прокурора Юрія Луценка, який напередодні заявив, що ВСУ без повідомлення прокуратури ухвалив рішення закрити всі справи проти Юрія Іванющенка, повідомляє «Лівий берег».

У коментарі суду сказано, що слідство висунуло підозру Іванющенкові ще в грудні 2014 року. Після закінчення відведеного на слідство терміну захист «регіонала» подав позов до суду зі скаргою на бездіяльність органів прокуратури, які зволікали з передачею справи в суд. Суддя визнав клопотання обґрунтованим і прийняв рішення, яке наказує закрити кримінальне провадження.

У червні 2016 року Апеляційний суд Києва відмовив прокуратурі у відкритті апеляційного провадження, а в січні 2017 року касацію відхилив і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Після цього Генпрокуратура звернулася до Верховного Суду із заявою про перегляд у зв'язку з неоднаковим застосуванням одних і тих самих норм статті 307 (рішення слідчого судді за результатами розгляду скарги) і статті 399 (відмова у відкритті апеляційного провадження) Кримінального процесуального кодексу.

16 лютого 2017 року Колегія Судової палати у кримінальних справах ВСУ вирішила, що заява Генпрокуратури не має підстав. Рішення про допуск справи до провадження ухвалювали без прокурора, оскільки це не передбачено КПК.

"Тож Верховний Суд України рішення про Іванющенка Ю.В., по суті, не переглядав і, відповідно, не приймав рішення про закриття кримінального провадження щодо нього, а тому поширена про це питання інформація не відповідає дійсності", - йдеться в коментарі.

Як повідомляв «Ні корупції!», напередодні Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Верховний Суд закрив всі справи щодо екс-регіонала Юрія Іванющенка.

«Сьогодні дізнався, що Верховний Суд без повідомлення прокуратури прийняв рішення закрити всі справи по Іванющенку. І це зроблено саме перед продовженням санкцій ЄС щодо арештованих активів Януковича і К. У мене є багато емоцій і не менше аргументів проти цього рішення. Але єдиний вихід - якнайшвидше змінити склад ВСУ», - зазначив Луценко на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомляв «Ні корупції!», Дніпровський районний суд Києва 1 квітня 2016 року скасував розшук Юрія Іванющенка - одного із найближчих соратників Януковича, звинуваченого у серйозних злочинах і відомого за прізвиськом «Юра Єнакієвський».

До слова, відповідне рішення приймав славнозвісний суддя Микола Чаус, якого нині підозрюють у хабарництві. і який сам здався поліції у Кишиневі.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», упродовж останніх десяти років тендер на закупку харчування армії вигравали компанії, які належать одіозному олігархові часів Януковича Юрію Іванющенку.

Читайте також ГПУ НЕ СОРОМНО ЗА НЕПОКАРАНИХ ХАБАРНИКІВ. КАЖУТЬ, ЩО ВИННІ СУДДІ