Конкурс на посаду заступника голови Одеської ОДА виграв люстрований Терещук

Стало відомо прізвище переможця в конкурсі на посаду першого заступника голови Одеської облдержадміністрації. Ним став колишній начальник Головного управління міліції в Києві, який свого часу не пройшов люстрацію, Олександр Терещук. Про це повідомило видання «УСІ» з посиланням на конкурсну комісію.

Розпорядження про конкурс було підписане головою Одеської ОДА Максимом Степановим 2 лютого. В ході конкурсу Терещук набрав 19,9 балів, на другому місці з 18,8 балами Олександр Філатов. Наразі конкурсна комісія запропонує Степанову призначити Олександра Терещука його заступником.

Фото "УСІ"

Зазначимо, що Олександр Терещук має цікаву біографію – він служив у правоохоронних органах з 1984 року. Під час Революції Гідності  очолював Управління МВС України у Волинській області. Місцеві активісти звинуватили його в тому, що він керував тітушками, захищаючи кабінет голови Волинської ОДА від протестувальників. Відео на своїй сторінці оприлюднив народний обранець Ігор Гузь.

З літа 2014 року Олександр Терещук очолював Головне управління МВС у Києві. 5 червня 2015 року міністр МВС Арсен Аваков звільнив Терещука.

Важливо підкреслити, що Олександр Терещук не пройшов люстраційну перевірку, але своїм указом від 3 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко прийняв рішення не застосовувати до Терещука Закон України про очищення влади, пояснюючи це необхідністю забезпечення обороноздатності держави. Чим Терещук такий корисний для Президента, незрозуміло.

У 2015 році журналісти програми «Наші гроші» з’ясували, що живе Олександр Терещук у будинку, який він збудував на землі, арештованій за підозрою в незаконному виділенні. Відкритим залишається й питання про джерело доходів на маєток колишнього правоохоронця.


 В декларації про доходи за 2014 рік читаємо, що Терещук, заробив майже 290 тисяч гривень (на його утриманні дружина). Водночас, в декларації вказано, що він володіє чималим списком нерухомості та двома елітними автівками, вартість яких у сукупності й сьогодні перевищує 1,5 мільйона гривень.