«Свобода слова? Ні, не чули» – в Amnesty International розкритикували інформаційну доктрину Порошенка

Указ Президента Петра Порошенка, який регламентує моніторинг засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів Інтернету для виявлення інформації, забороненої в Україні загрожує свободі слова в країні.

На цьому наголошують представники правозахисної організації Amnesty International Україна, повідомляють «Українські Новини».

«Свобода слова? Ні, не чули. Протидіяти пропаганді можна тільки одним способом - створюючи якісний і об'єктивний контент. Але якщо це складно, набагато простіше йти шляхом заборон, хоча це і не той шлях, який потрібен країні, що розвивається», - говорить представник правозахисної організації Amnesty International Україна Тетяна Мазур.

Раніше, нагадаємо, Глава держави затвердив Доктрину інформаційної безпеки України.

Як повідомляла прес-служба Президента, Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та затвердив Доктрину.

«Кабінет Міністрів України забезпечуватиме здійснення інформаційної політики держави, фінансування програм, пов'язаних з інформбезпекою, спрямовуватиме і координуватиме роботу міністерств, інших органів виконавчої влади у цій сфері.

На Міністерство інформаційної політики України покладаються організація та забезпечення моніторингу засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні. Мінінформполітики також здійснюватиме моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері.

Крім того, Міністерство має формувати поточні пріоритети державної інформаційної політики та здійснювати контроль їх реалізації, координувати діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, урядових комунікацій, кризових комунікацій, зокрема під час проведення антитерористичної операції та в особливий період», - йдеться у повідомленні прес-служби Прездента.