“Наша ряба” не планувала покидати Чигиринщину

фото necu.org.ua

Близько сотні мешканців Чигиринщини, що на Черкащині, днями пікетували у Києві центральний офіс “Миронівського хлібопродукту”. Люди висловилися проти будівництва на території їхніх сіл пташників «Нашої ряби».

Протистояння влади та громади у селах району триває більш, ніж півроку. Активісти зверталися з листами до Президента, прем’єр-міністра, голови ОДА з вимогою не допустити шкідливого будівництва, а натомість сприяти розвитку інфраструктури і туристичної галузі Чигиринщини.

Як повідомила прес-служба Національного екологічного центру України, під час пікету з активістами зустрілись спеціалісти МХП.

“Зустріч підтвердила, що наші перестороги небезпідставні – є впливи, серед яких, зокрема, шкідливі викиди у повітря, що будуть вітром відноситись на будинки села. І сказали, що будуть продовжувати розробку документації, а громада має й далі гуртуватись, готуватись до нових слухань і відстоювати свою думку,” – повідомила учасниця пікету Ніна Мартиновська.

Нагадаємо, на Черкащині не вперше постає питання спорудження птахоферм компанії “Миронівський хлібопродукт” («Наша ряба») Юрія Косюка. Оскандалена там птахофабрика ДП «Перемога Нова», яка належить групі компаній ВАТ «Миронівський хлібопродукт» мільярдера Юрія Косюка, не полишає надії на розбудову своїх потужностей на Черкащині. «МХП» — нині лідер українського ринку виробництва курятини, а також найбільший експортер м'яса птиці.

Як ми повідомляли, місцеві жителі неодноразово виступали проти розбудови курників у районі.

Люди влаштовують акції, пишуть звернення до компетентних органів та посадових осіб. Більшості громадян ціною власного спокою та здоров’я вдається відстояти свої позиції.

Як писав "Ні корупції!", улітку минулого року керівництво «Перемога Нова» нібито прийняло рішення про пошук альтернативних територій для будівництва птахофабрики. Проте імовірний пошук альтернативних для зведення курників територій на Черкащині, схоже, був окозамилюванням. У листопаді минулого року у ЗМІ з’явилася заява про наміри будівництва нових потужностей “Перемога Нова”.