Глава Верховного суду Романюк: “Створення антикорупційних судів в Україні недоцільне” 

Антикорупційний суд в разі його створення в Україні стане зайвою ланкою в судовій системі, необхідно просто доукомплектувати штат судів.

Про це заявив глава Верховного суду України Ярослав Романюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Судова система повинна бути максимально прозорою і зрозумілою... На нашу думку, це зайва ланка (антикорупційний суд – ред.)», - сказав глава ВСУ на брифінгу в понеділок у Києві.

Він підкреслив, що вирішувати питання влаштування судової системи - це справа держави, «головне, щоб на виході було справедливе судове рішення і в рамках розумного строку».

Романюк нагадав, що на сьогодні суди першої інстанції на 35% не укомплектовані, а кількість заяв і справ зросла.

«Мені здається, що це неправильний шлях - створювати спеціальні суди для розгляду спеціальних категорій справ… Так можна далеко зайти. Тоді давайте будемо створювати спеціальні суди для розгляду конкретних справ. Це неправильно ... Необхідності в цьому просто немає. Судова система досить велика, цілком здатна забезпечити розгляд усіх категорій справ, які є. Інша справа - треба укомплектувати систему», - підсумував Романюк.

Як повідомляв «Ні корупції!», напередодні речник ГПУ Лариса Сарган заявила, що покарання хабарників із правоохоронних органів гальмується в судах.

«Генеральна прокуратура щодня бере на хабарі як не високопосадовця, то співробітника правоохоронних органів, суду чи викладача вишу, як не заступника губернатора, то члена Вищої ради правосуддя. І хабарі – від тисячі гривень до сотень тисяч доларів», – зазначила вона і додала: «Провадження передаються в суди для винесення вироку, проте там і лежать мертво. Бо або засідання суду призначається раз на два місяці, або ВРП ніяк не зголоситься дати дозвіл на притягнення свого колеги до кримінальної відповідальності».

Своєю чергою, як також повідомляв «Ні корупції!», директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що поява в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду підвищить ефективність боротьби з топ-корупцією в Україні.

Читайте також СТВОРЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ ДОПОМОЖЕ НАБУ ШВИДШЕ ПОВЕРТАТИ КОШТИ ДЕРЖАВІ

ЄС ЗАКЛИКАЄ ЯКНАЙШВИДШЕ СТВОРИТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ СУДИ В УКРАЇНІ

ГОЛОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ РОМАНЮК ОТРИМАВ НА ІСПИТІ ВЛАСНУ СПРАВУ