Влада Кропивницького попросила журналістів заплатити за інформацію – 3,68 грн. за одну сторінку

Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради виставив рахунок «Кіровоградській правді» за надання копій угод із перевізниками, які газета просила у своєму запиті.

Ціна питання – 139 гривень 84 копійки, повідомляє видання.

Зокрема «Кіровоградська правда» просила надати актуальні угоди з перевізниками, які працюють у режимі маршрутного таксі та у звичайному режимі.

Натомість міська влада надіслала «КП» копії угод на 10 сторінках, датовані з-поміж іншого 2014 роком.

У листі, підписаному заступником міського голови Олександром Мосіним, зазначається, що «вся інша інформація передбачає виготовлення копій документів обсягом 38 сторінок…».

До відповіді виконком прикріпив рахунок.

Додамо, що згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», інформація на запит надається безкоштовно. Водночас, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

Також згідно з Законом, при наданні інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Таким чином, як видно із запиту, інформація мала би бути надана безкоштовно, оскільки копії угоди із перевізниками становлять суспільний інтерес.