У міськрадах Лисичанська і Сєвєродонецька на закупівлі трьох машин «поклали у кишеню» мільйони

У середині 2016 року Лисичанська міськрада купила за бюджетні кошти дорожню комбіновану машину на базі автомобіля «КрАЗ», що дозволяє проводити ремонтні, снігоприбиральні та інші роботи. Вартість машини склала 2 276 000 гривень. Ця сума вказана у відповідному договорі купівлі-продажу, опублікованому на порталі публічних фінансів «Є-даті».

Машина, як стверджували в своєму сюжеті журналісти місцевого телеканалу ТРК «Акцент», була новою, повідомляє «Час пік».

«КрАЗи» у нас в країні виробляють на заводі в Кременчуці. Однак міськрада купила машину не безпосередньо у виробника, а у якоїсь кременчуцької фірми ТОВ «Автомайстер і К», - повідомив житель Лисичанська Олександр Кобзар, який займався розслідуванням цієї афери, і додав: «Завдяки публічним інформаційно-електронним порталам я з'ясував, що виручка у цієї фірми в 2015 році не перевищувало 1,2 мільйона гривень. Виникло логічне питання: як фірма з таким невеликим річним оборотом може займатися продажем нових вантажних машин? Пізніше з'ясувалося, що договір купівлі-продажу в Кременчуці оформляв директор ТОВ «Автомайстер і К», якому була видана довіреність від імені Лисичанської міськради. Згідно з угодою, яка була подана до Територіального сервісного центру МВС міста Кременчука, де проходила первинна реєстрація транспортного засобу, авто було куплене за ціною 205 800 гривень. Ось вам і корупція!»

За словами, активістів, які продовжили стежити за «долею нового» «КрАЗу» після прибуття його в Лисичанськ, співробітники місцевого Територіального сервісного центру МВС виявили, що в машині підроблені номерні знаки. На питання А. Кобзаря, який він поставив лисичанським співробітникам, як могло статися, що їхні колеги в Кременчуці зареєстрували транспортний засіб з підробленими номерами кузова, двигуна і рами, йому відповіли - там «вирішили».

Аферою з «КрАЗом», номерні знаки якого, очевидно, підробляли для того, щоб старий транспортний засіб видати за новий, зацікавилася обласна прокуратура.

Правоохоронці порушили кримінальну справу і провели обшуки у підозрюваних осіб в міськраді.

За схожою корупційною схемою Сєвєродонецька міськрада купила сміттєвоз і дорожню комбіновану машину.

За словами Олена Ніжельської, члена партії «Самопоміч», за допомогою порталів «ProZorro», «YouControl» і Єдиного реєстру фізичних і юридичних осіб активісти з'ясували, що тендер на закупівлю цих транспортних засобів виграло акціонерне товариство «ТРИ-О-СЕРВІС», що належить Миколі Підлісному. Ця людина є одним із співзасновників товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ОЙЛ». У свою чергу, «ЦЕНТР ОЙЛ» є одним із співзасновників благодійного фонду імені Григорія Сковороди.

«Найцікавіше в цьому розслідуванні, що більшість співзасновників благодійного фонду - це родичі секретаря Сєвєродонецької міськради Ігоря Буткова: його дружина, діти і мама. З'ясувалося також, що Ігор Князь, який очолює місцеве комунальне підприємство, якому були продані транспортні засоби, теж входить в список співзасновників благодійного фонду», - повідомляє видання.

На підставі фактів, які передали активісти в Сєвєродонецьку прокуратуру, були порушені кримінальні справи.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2013 році селищний голова смт Ружин Житомирської області перерахував ПП «Валява» майже 400 тис грн. за сміттєвоз, який станом на вересень 2014 року так і не був поставлений.

Читайте також ПІВМІЛЬЙОНА БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: НІ МАШИНИ, НІ ГРОШЕЙ – ПІДСУМКИ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РІВНЕНЩИНІ

ТРАМВАЙНИЙ ТУПИК