Суддів Майдану з Черкас залишили при посадах

Вища рада правосуддя відмовилась від подання про звільнення суддів Черкаського окружного адміністративного суду Тетяни Чубар, Василя Коваленка та Володимира Мишенка, які забороняли мирні зібрання у Черкасах у період з листопада 2013-го до квітня 2014 року. 

«І хоча комісія знову констатувала наявність порушень у діях суддів, але у звязку із спливом строку жодного покарання застосовано не буде», - повідомив Роман Маселко, адвокат, представник Громадської ради доброчесності.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року, ВРЮ, розглянувши на засіданні матеріали перевірок, проведених членами ради за переданими Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції заявами, ухвалила відкрити дисциплінарні справи стосовно суддів Черкаського окружного адміністративного суду Чубар Тетяни Миколаївни, Коваленка Василя Івановича та Мишенка Володимира Володимировича.

До того ж, у квітні минулого року Вища кваліфікаційна комісія суддів України внесла подання до Верховної Ради України про обрання Тетяни Чубар та ще 21 суддю з інших областей України для обрання на посаду судді довічно.

Тетяна Чубар, фото з ФБ Романа Маселка

Пізніше, у червні 2016 року Вища рада юстиції відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Черкаського окружного адміністративного суду Чубар Тетяни Миколаївни, оскільки, на думку представників ради, матеріали перевірки не виявили достатніх підстав, які б свідчили про порушення присяги судді під час розгляду та прийняття судового рішення у справі про обмеження реалізації права на мирні зібрання в період з 30 січня 2014 року по 4 лютого 2014 року у м. Черкасах на площі Соборній.

"Водночас дії судді могли б стати підставою для притягнення її до дисциплінарної відповідальності, але на сьогодні сплинув річний строк, протягом якого до судді може бути застосоване дисциплінарне стягнення", - повідомила тоді прес-служба ВРЮ.

Нагадаємо, півтора місяці тому Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела перше засідання у дисциплінарному провадженні у справі Володимира Бабенка, голови Апеляційного суду Черкаської області, й відклала ту справу на невизначений термін. Відкрити дисциплінарну справу стосовно пана Бабенка Комісія прийняла рішення 27 вересня 2016 року.  З часу подання першої скарги на роботу того голови суду до моменту відкриття справи минуло майже два роки.

А наприкінці минулого року, як повідомляв "Ні корупції!" десять суддів апеляційного суду Черкаської області пішли у відставку. Вища рада юстиції звільнила Василя Демченка, Анатолія Демиденка, Василя Євтушенка, Аллу Захарову, Олександра Качана, Наталію Корнієнко, Миколу Неділька, Віктора Подорогу, Михайла Суходольського та Раїсу Шкребу. Нагадаємо, у вересні ВР України постановою звільнила чотирьох їхніх черкаських колег.