Родинно-виробничі зв’язки голови Броварської райради і його палка любов до землі

«Ні корупції!» простежив бізнесовий шлях нинішнього голови Броварської райради Сергій Гришка, допоки він не став чиновником, і виявив шлейф виробничих зв’язків, що досі за ним тягнеться. А ще ми помітили неймовірну палку любов до рідної землі Сергія Гришка – у власності він має аж три десятки наділів, добра половина з яких у нього з’явилася у тому році, коли він став головою райради.

Трудова стежина Гришка

Сергій Миколайович Гришко став головою Броварської районної ради Київської області у лютому 2014 року. Рішенням сесії Броварської районної ради № 3-1-VIІ від 10 листопада 2015 року був вдруге обраний на цю посаду.

Згідно з офіційною біографією, що розміщена на сайті Броварської районної ради, народився 1962 року в селі Велика Димерка Броварського району. Навчався у Великодимерській середній школі. Трудову діяльність розпочав після служби в армії - робітником у будівельному управлінні тресту «Київміськбуд-2».

Закінчив фінансово-економічний факультет Київського інституту народного господарства, здобувши спеціальність економіст.

У період із 1992 року до квітня 2001 року працював у МПП «Амфора» та ТОВ «Максіком» відповідно, на посаді директора та комерційного директора.

З квітня 2001 по лютий 2014 року був керівником заготівельно-виробничого приватного підприємства «Регіон-2001».

Неодноразово обирався депутатом Великодимерської селищної ради. А ще був депутатом Броварської районної ради V і VI скликань.

Як повідомляє ресурс Уoucontrol, після того, як Сергій Миколайович Гришко став головою райради, керівником ЗВПП «Регіон-2001» став Віктор Миколайович Гришко. Можемо припустити, що йдеться про брата посадовця. Тобто, фактично, підприємство залишилося «в родині».

А засновником ЗВПП «Регіон-2001» вказано одну особу Базира Сергія Миколайовича. Очевидно, що саме цій людині голова Броварської райради продав свою частину корпоративних прав у підприємстві, про що свідчать дані е-декларації за 2015 рік, про що йтиметься далі.

До слова, новий керівник ЗВПП «Регіон-2001» Віктор Гришко – теж не просто підприємець і брат голови райради, а ще й чинний депутат Великодимерської селищної ради.

Все, що нажите непосильною працею

У тому році і навіть у тому місяці, в лютому 2014 року, як тільки Гришко став головою Броварської райради, у його родини з’явилося 17 земельних наділів у селі Літки Броварського району (12 земельних ділянок площею по 1032 кв м, 5 - площею по 1000 кв м, 1 ділянка площею 2617 кв м і 1 ділянка площею 1200 кв м) і один земельний наділ, записаний на дружину Гришка Галину Михайлівну, площею 779 кв м у Великій Димерці на Броварщині.

Водночас, згідно з електронною декларацією Гришка за 2015 рік, розміщеній у Єдиному реєстрі е-декларацій, до цього у родини голови райради вже було 11 земельних ділянок – 10 на Київщині і 1 на Полтавщині.

При цьому, живе родина голови райради, що складається з чотирьох осіб, очевидно, у будинку площею 58,4 кв м, який записаний на дружину посадовця і був куплений у 2006 році за 15 028 грн.

Будь-якої іншої нерухомості Гришко не задекларував. Так само, як не задекларував жодного транспортного засобу у власності, оренді чи на іншому праві користування.

Доходи у Гришка у 2015 році були такі: 73 494 грн – зарплата на посаді голови райради, 4 621 грн – проценти від банківського вкладу і 31 000 грн – дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав (очевидно, що йдеться про ЗВПП «Регіон-2001»), оскільки гроші Гришку заплатив Базир, який нині є стовідсотковим засновником підприємства.

Ще 27 084 грн. для родини заробила у 2015 році дружина Гришка, яка працює у «Регіон-2001», тому самому підприємстві, де Гришко був керівником.

Жодних інших готівкових коштів родина Гришків на руках не має, так само, як нема у них жодних банківських вкладів.

Великодимерська оборудка

А тепер наведемо один приклад, як підприємство «Регіон-2001» працює після того, як Гришко став головою райради.

Отже, наприкінці листопада з’явилась інформація про те, що відбулося укладання Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, Броварською районною державною адміністрацією та районною радою.

Згідно з цією угодою, було визначено 4 сільські ради, що братимуть участь у Проекті.

Це:

1. Зазимська сільська рада зі створеною ГО «Будуємо разом».

2. Красилівська сільська рада зі створеною ГО «Назустріч мрії».

3. Шевченківська сільська рада зі створеною ГО «Надія та довіра».

4. Великодимерська селищна рада зі створеною ГО «Громадське партнерство».

Мікропроектна пропозиція ГО «Будуємо разом» с. Зазим’є: «Інноваційні, енергоефективні заходи в дитячому дошкільному закладі с. Зазим’є: будівництво теплогенераторної», загальною вартістю 2 061 745,20 грн. В тому числі кошти громади – 106 333,78 грн., кошти Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІІ – 206 500,00 грн., кошти з місцевих бюджетів – 1 748 911,42 грн.

Мікропроектна пропозиція ГО «Назустріч мрії» с. Красилівка: «Енергозберігаючі заходи в Красилівській ЗОШ: капітальний ремонт, заміна вікон», загальною вартістю – 365 388,00 грн. В тому числі кошти громади – 53 638,00 грн., кошти Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІІ – 211 750,00 грн., кошти з місцевих бюджетів – 100 000,00грн.

Мікропроектна пропозиція ГО «Надія та довіра» с. Шевченкове: «Інноваційні, енергоефективні заходи вуличного освітлення в с. Шевченкове: капітальний ремонт зі встановленням фото-електричних модулів, загальною вартістю – 318 685,79 грн. В тому числі кошти громади – 15 833,29 грн., кошти Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІІ – 211 750,00 грн., кошти з місцевих бюджетів – 91 102,50 грн.

Мікропроектна пропозиція ГО «Громадське партнерство» смт Велика Димерка: «Енергозберігаючі заходи у Великодимерському СЗО НВК: капітальний ремонт з утепленням приміщення».

Невідомо, з яких насправді причин, але грантових коштів ГО «Громадське партнерство» так і не отримала. Офіційно в.о. начальника відділу економіки Броварської РДА Вадим Пянковський пояснив, що, мовляв, обійшлися бюджетними грошима.

«Ситуація, в якій залишилася Великодимерська селищна рада, є з одного боку прикрою для Проекту, а з іншого - показує фінансову незалежність громади. Річ у тім, що участь у Проекті передбачає залучення коштів на умовах партнерства між учасниками. Ми чітко бачимо, що кожна з громад, наведених вище, залучала до реалізації мікропроекту кошти громади. Та на сьогоднішній день Великодимерська селищна рада одна з небагатьох перевиконує бюджет, що стало причиною моральної та етичної неспроможності залучити кошти жителів селища. Даний мікропроект буде реалізовано за рахунок коштів місцевого бюджету», - прокоментував чиновник.

Як перевірив «Ні корупції!» на основі даних Уoucontrol, зазимська ГО «Будуємо разом», красилівська ГО «Назустріч мрії» та шевченківська ГО «Надія та довіра» утворені в середньому десятьма засновниками, тобто, мова йде, що це дійсно громадські організації.

І лише великодимерська ГО «Громадське партнерство» заснована трьома особами, один з яких – Гришко Віктор Миколайович, керівник «Регіон-2001», брат голови райради і депутат місцевої селищної ради. Саме він є і керівником цієї ГО.

При цьому, заснована ГО була якраз до підписання угоди і виділення грантових коштів. Жодної іншої згадки про діяльність цієї ГО у відкритих джерелах ми не знайшли, відтак, складається враження, що ГО була створена спеціально під цей проект.

Таким чином, виходить, що грантові кошти, які насправді мала отримати громада, могли отримати все ті ж представники влади, які швиденько створили ГО і самі виступили в ролі громади.

Але це ще не кінець…

«Ні корупції!» поцікавився безпосередньо в адміністрації Великодимерського середнього загальноосвітнього навчально – виховного комплексу, які ж насправді енергозберігаючі роботи у НВК проводились, скільки на це пішло коштів з бюджету, які були тендери, і хто був їхнім переможцем.

Відповідь була неочікувано очікуваною. Зокрема, у 2015 році заміну вікон у НВК проводив ЗВПП «Регіон-2001». Кошти на проведення робіт було виділено з районного бюджету рішеннями сесій районної ради на суму 245 000,00грн.

На запитання, яким чином були визначені підрядники, у Великодимерському НВК відповіли, що «підрядники, які проводили роботи на базі Великодимерського СЗО НВК запропонували найменшу ціну, якісну продукцію і безкоштовне обслуговування протягом 5 років».

Відтак, «Ні корупції!» надіслав ще один запит адміністрації Великодимерського середнього загальноосвітнього навчально – виховного комплексу з проханням надати інформацію власне про проведення тендерів, тобто, яким саме чином, підрядники пропонували ціни і як їх визначали.

У відповідь отримали таке:

Тобто, у НВК таким чином відповіли, що необхідності проводити тендери не було, оскільки, мовляв, «асигнування виділились окремими сесіями, їх сума не перевищувала 200 000 грн». В результаті, маємо ситуацію, що, по суті, «особливо не обирали» підрядника.

Замість підсумків

З’ясувалася наступна ситуація – вікна у Великодимерському НВК за бюджетні гроші поставило підприємство, наближене до голови Броварської райради Сергія Гришка, і яке перебває під керівництвом депутата місцевої ради Віктора Гришка. І грантові гроші на ці самі вікна Великодимерського НВК хотіло взяти ГО того самого Віктора Гришка.

"До слова, «Ні корупції!» ще наприкінці січня направив запит до Броварської РДА з проханням надати копію Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, Броварською районною державною адміністрацією та районною радою, а також копію мікропроекту для фінансування, який був запропонований Великодимерською селищною радою і створеною ГО «Громадське партнерство». Одначе відповіді немає й досі.

І насамкінець  трохи цифр:

Ось перелік бюджетних платежів сільськими і селищними радами Броварського району за послуги на рахунок ЗВПП «Регіон-2001» лише з грудня минулого року і до сьогодні.

А це перелік платежів за той самий час лише Великодимерською селищною радою, властями малої батьківщини Гришків, ЗВПП «Регіон-2001», підприємству, керівником якого є депутат цієї ради і брат голови райради.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»