Лише у 19 із 63 суддів ВССУ немає родичів у пов’язаних сферах

Судді Вищого спеціалізованого суду України оприлюднили декларації родинних зв’язків на сайті Вищої кваліфкомісії суддів України. Третина поставили прочерки, а решта 44 суддів мають рідню у споріднених сферах (суди, прокуратури, правоохоронні органи, адвокатура, нотаріат, депутати), або взагалі працюють у тому ж суді.

Про це йдеться у статті «Звичайний непотизм: Вищий спецсуд», що розміщена на сайті «Наші гроші».

Наприклад, донька Григор’євої, донька Хопти і дружина Сахна є консультантами ВССУ, син Єлфімова – помічник судді ВССУ, племінник Олійник і племінник чоловіка Фаловської – спеціалісти.

А у Микола Лагнюка в апараті ВССУ взагалі працюють і донька (зам начальника відділу), і син (консультант).

Суддя Дьоміна замужем за син екс-генпрокурора Михайла Потебенька Юрієм, який пішов стопами батька і працював в Генпрокуратурі, але під прізвищем дружини. При цьому у наступному поколінні Дьоміних історія повторилась. Донька теж стала суддею і вийшла заміж за прокурора, який теж попрацював у ГПУ.

Суддя Артем Маляренко є сином екс-голови Верховного суду Василя Маляренка. Його сестра вийшла заміж за суддю Вищого госпсуду Бориса Грека.

Найбільшу династію у ВССУ має суддя Валента Журавель: чоловік та брат чоловіка – судді, донька – нотаріус, зять – був ДАІшником і відразу став суддею, ще одна донька та дружина брата чоловіка – клерки у суді.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше «Наші гроші» порахували, що 18 із 20 суддів Верховного суду України мають рідню у судах, прокуратурі, міліції, нотаріаті та адвокатурі.