Директор «Моршинського» Безруков розкаже про доходи вже без довідки з психлікарні, але не публічно

Директор державного підприємства «Санаторій «Моршинський», що підпорядковується Державному управлінню справами, Віктор Безруков пообіцяв розповісти про свої доходи на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а оприлюднювати їх на інформаційний запит відмовився.

Про це «Ні корупції!» повідомили у ДП «Санаторій «Моршинський» в результаті інформаційного запиту, в якому йшлося про оприлюднення заробітної плати за 2016 рік керівника підприємства.

«Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» дані про доходи директора ДП «Санаторій «Моршинський» Безрукова Віктора Андрійовича за 2016 рік буде розміщено в встановлений Законом термін на сайті національного агенства з питань запобігання корупції», - йдеться у відповіді на запит «Ні корупції!».

Як коментував ситуацію з приховуванням директорами ДП своїх офіційних доходів юрист ІМІ Роман Головенко, «що стосується запитування такої інформації, то вона однозначно становить суспільний інтерес (ДП є її розпорядниками за п. 4 ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про доступ до інформації»)".

"Але оскільки такий інтерес є оцінними поняттям, ДП не визнають його наявність, а себе - розпорядниками в частині цієї інформації», - зазначив Р.Головенко і додав,

що у випадку відмови в наданні такої інформації можна йти двома шляхами:

1) запитати її в держорганів, які мають нею володіти (у віданні яких перебувають відповідні ДП), адже кошти ДП є державним майном й інформація про його використання майже не може обмежуватися в доступі (ч. 5 ст. 6 ЗУ «Про доступ до інформації»);

2) оскаржувати такі відмови ДП в адмінсуді або до Омбудсмена.

ДП як державні унітарні підприємства є юридичними особами публічного права. Згідно із вимогою статті 4 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Також вони повинні подавати і зберігати декларації про майно і доходи за місцем своєї роботи. А ще – оприлюднювати їх згідно із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Віктор Безруков

Додамо, що Віктор Безруков до того, як очолити ДП «Санаторій «Моршинський» був міським головою Моршина, з 2002 по 2006 роки.

У 2006 році Віктор Безруков балотувався на посаду мера вдруге, одначе програв вибори Руслану Ільницькому.

У 2010 році Віктор Безруков балотувався до Львівської обласної ради по округу №8 у Моршині від Партії регіонів.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше директор Державного підприємства «Санаторій «Моршинський Віктор Безруков обіцяв надати копію своєї декларації про майно і доходи за 2015 рік лише після того, як запитувач гарантуватиме йому особисту безпеку та безпеку його родини.

Крім того, Безруков вимагав, аби запитувач надіслав на адресу ДП «Санаторій «Моршинський» свої особисті дані, копію паспорту, адресу фактичного місця проживання, контактні номери телефонів, а також довідки про непричетність до кримінальних злочинів запитувача і членів його родини та довідку з психіатричної лікарні про стан здоров’я запитувача.