Бізнес Фірташа продовжує успішно працювати в Україні – DW

Поки Дмитро Фірташ в Австрії бореться проти екстрадиції до США, його підприємства в Україні працюють. Основа діяльності компанії Group DF - азотний, титановий, газовий бізнес і ЗМІ.

Про це йдеться у статті «Бізнес-імперія Фірташа: титан, добрива, газопостачання, телебачення», що розміщена на сайті DW.

"Український бізнесмен Дмитро Фірташ вже майже три роки перебуває в столиці Австрії, де триває судовий процес про його екстрадицію в США. У вівторок, 21 лютого, Вищий земельний суд Відня скасував рішення суду першої інстанції про заборону на екстрадицію", - пише DW.

Видання виокремило найвідоміші підприємства Дмитра Фірташа і показало, що вони на сьогодні "не бідують".

Широкій громадськості Фірташ став відомий завдяки компанії "Росукренерго", в якій йому належало 45%. Половиною володів російський концерн "Газпром". "Росукренерго" займалася посередництвом при поставках газу на Україну і в ЄС.

У 2014 році власники прийняли рішення про ліквідацію компанії. Нинішній бізнес Фірташа об'єднаний в Group DF. Як вказується на сайті компанії, вона працює в азотному, татановом і газовому бізнесі, а також в сфері мас-медіа і сільському господарстві. Станом на 22 лютого 2017 року, видання "Forbes Україна" оцінювало стан Фірташа Жебровської в 251 мільйон доларів.

Хімпром

Азотним бізнесом займається входить в Group DF холдинг OSTCHEM, який випускає добрива, зокрема, аміачну селітру, карбамід, аміак, а також продукти органічного синтезу і органічні кислоти. OSTCHEM включає компанії Черкаський "Азот", "Рівнеазот", Сєвєродонецьке об'єднання "Азот". Завод "Концерн Стирол" знаходиться в непідконтрольною уряду Горлівці і зараз не працює. Крім того, в холдинг входить естонська компанія Nitrofert. Холдинг OSTCHEM, як сказано на сайті Group DF, займає третє місце в світі за обсягом виробництва нітратів, четверте - аміаку і 12-е - карбаміду.

Титан в Криму

Найвідоміший актив в титановому бізнесі Фірташа - "Кримський титан", що знаходиться в Армянську. Після анексії Криму два великих підприємства, розташовані на півострові і належать Фірташу, - "Кримський титан" і "Кримсода" - були перереєстровані відповідно до російського законодавства.

Так, завод в Армянську був переданий російською "дочці" Group DF "Титанові інвестиції". При цьому в 2015 році "Кримський титан" був перереєстрований вУкраїні як "Юкрейніан кемікал Продактс". Зараз і "Кримський титан", і "Кримсода" продовжують функціонувати і, згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, в 2016 році платили податки до російського бюджету.

Крім того, в Group DF входить Мотронівський і Міжрічинський гірничо-збагачувальні комбінати, а також "Валки-Ільменіт". Вони займаються видобутком і збагаченням титановмістних руд. Group DF володіє також 49% Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Телеканал "Інтер"

Основний медійний актив Дмитра Фірташа - телеканал "Інтер", частками в якому також володіють Сергій Льовочкін, Валерій Хорошковський та Світлана Плужникова. На сайті Group DF повідомляється, що в Inter Media Group також входять телеканали "К1", "К2", "НТН", "Мега", "Enter-Фільм", "Zoom" і "Піксель".

Газ і агропром

Group DF володіє газорозподільними компаніями (так званими облгазами). В українських ЗМІ в останні роки не раз публікувалися дані про те, що Фірташ контролює близько 70% газорозподільних компаній країни.

Що стосується сільського господарства, то тут Group DF належить тепличний комплекс "Синьків Агро" в селі Синьків Тернопільської області, де народився Дмитро Фірташ. У цих теплицях вирощують помідори і перець.

Колишні активи

Український підприємець був власником банку "Надра", який зараз знаходиться в процесі ліквідації. Крім того, Group DF володіла половиною бізнес-центру "Парус" в Києві, але восени 2016 року Фірташ заявив, що продав свою частку в ньому.

Читайте також ЗАЧЕМ ФИРТАШУ BOEING, ЕСЛИ НУЖЕН «КОСМОС»