У Румунії на лаві підсудних – 3 міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній. Усі за корупцію

У 2016 році в Румунії було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро.

Такі дані оприлюднила головний прокурор Національного управління по боротьбі з корупцією Лаура Кодруца Ковеси, повідомляє «Укрінформ».

«Більше за третину кримінальних справ, які розслідували прокурори управління в 2016 році, були пов'язані із зловживанням службовим станом, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро», - зазначила Ковеси.

За її словами, за рік до суду направлено близько 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції. На лаві підсудних опинилися три міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.

При цьому у рамках кримінальних справ за межами Румунії була конфіскована нерухомість вартістю близько чотирьох мільйонів євро, додала Ковеси.

Президент Румунії Клаус Йоганніс, що був присутнім на підсумковому засіданні управління, підкреслив, що «румунське законодавство потребує вдосконалення, проте зміна Кримінального кодексу повинна робитися після проведення публічних дебатів і на основі прозорості».

Нагадаємо, уряд Румунії 5 лютого скасував постанову про внесення поправок до кримінального кодексу і про амністію для корупціонерів, що призвела до масових протестів по всій країні. Постанова передбачала декриміналізацію корупційних діянь і випадків перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 47 800 доларів. Необхідність амністії для окремих категорій злочинців в уряді раніше пояснили переповненістю в'язниць.

Як повідомляв "Ні корупції!", у 2016 році лише п'ять з 362-х хабарників отримали тютермні строки, та й з тих один втік.

Так, серед засуджених – голова Новошмідтівської сільради (Миколаївська обл.), начальник Миколаївської виправної колонії (Львівська обл.), військовослужбовець Збройних сил України, оперуповноважений карного розшуку міліції Харкова і податковий інспектор з Одеси. Вони отримали від 2,4 до 5,1 років позбавлення волі. Однак податківець засуджений лише заочно, бо він втік від слідства і знаходиться в розшуку.

Читайте також ВОНА ПОСАДИЛА БРАТА ПРЕЗИДЕНТА, ЯКИЙ ПРИЗНАЧИВ ЇЇ НА ПОСАДУ…

В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ПОВТОРИТИСЯ ПОДІЇ, ЩО НИНІ ВІДБУВАЮТЬСЯ В РУМУНІЇ – БАЛА