У “Держпостачанні” уперто замовчують офіційний заробіток керівника

Державне підприємство «Держпостачання», що підпорядковується Державному управлінню справами, вважають, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» не поширюється на діяльність підприємства і його керівника, зокрема.

Про це «Ні корупції!» повідомили у ДП «Держпостачання» в результаті інформаційного запиту, в якому йшлося про оприлюднення заробітної плати за 2016 рік керівника підприємства.

Як повідомив «Ні корупції!» юрист ІМІ Роман Головенко, державні підприємства засновуються органами державної влади, тому вони є юридичними особами публічного права, а їхні керівники є суб’єктами деларування відповідно до пп. «а» п. 2 ст. 3 і ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції». Вони останні повинні подавати декларації, в яких відображаються й доходи від заробітку.

«Але це механізм пасивного доступу, коли доводиться чекати, коли керівники ДП подадуть свої декларації і вони стануть доступними», - зазначає юрист.

«Що стосується запитування такої інформації, то вона однозначно становить суспільний інтерес (ДП є її розпорядниками за п. 4 ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про доступ до інформації»), але оскільки такий інтерес є оцінними поняттям, ДП не визнають його наявність, а себе - розпорядниками в частині цієї інформації», - зазначив Р.Головенко і додав, що у випадку відмови в наданні такої інформації можна йти двома шляхами:

1) запитати її в держорганів, які мають нею володіти (у віданні яких перебувають відповідні ДП), адже кошти ДП є державним майном й інформація про його використання майже не може обмежуватися в доступі (ч. 5 ст. 6 ЗУ «Про доступ до інформації»);

2) оскаржувати такі відмови ДП в адмінсуді або до Омбудсмена.

Як повідомляли напередодні «Наші гроші», екс-керівник ДП «Держпостачання» Владислав Лебедь, який очолював підприємство з часів Януковича і до квітня 2016 року, є одним з трьох фігурантів справи «по смотрящим «Укрзалізниці».

Так, Станіслава Леснікова, Сергія Шута та Владислава Лебедя СБУ і ГПУ після обшуків назвали «організаторами злочинного наміру», однак вже півроку розслідування цієї справи не рухається.

На самому підприємстві «Держпостачання» проводились обшуки, приводом до яких стало кримінальне провадження, внесене до реєстру досудових розслідувань 21 березня 2016 року за статтею «привласнення, розтрата майна» (ч. 5 ст 191).

За інформацією видання Владислав Лебедь був пов’язаний з фірмою «Укррослізинг», яка нещодавно виграла  в Києва суд на 2 мільярди гривень.

У лютому 2017 року екс-керівник «Держпостачання» зареєстрував на себе дві коштовні автівки: 1 лютого – BMW 760 li (приблизна вартість приблизно 4 млн. грн), 7 лютого – Range Rover Voque (приблизна вартість 1,5 млн грн). Обидва автомобілі – цього року випуску.

Читайте також ДИРЕКТОР ГЕНДИРЕКЦІЇ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ ЗАКРИВ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

ДИРЕКТОР ДП “САНАТОРІЙ “КОНЧА ЗАСПА” ВВАЖАЄ, ЩО РОЗМІР ЙОГО ЗАРПЛАТИ – НЕ ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ