«Сосновий бір», який екс-ректор Мельник продав синові, повернули державі

Генеральною прокуратурою України шляхом реалізації представницьких повноважень повернуто державі реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір», який незаконно вибув з її власності.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.

Установлено, що у 2007 році виконавчим комітетом Ірпінської міської ради незаконно без згоди органу, уповноваженого управляти державним майном, прийнято рішення про оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та споруди реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір» площею майже 8 тис кв м балансоутримувачу комплексу - Національному університету Державної податкової служби України.

У подальшому, безпідставно набуте університетом майно вартістю понад 1,6 млн грн відчужено на користь комерційної структури з посиланням на повну його непридатність, відсутність коштів на реконструкцію та неможливість підтримувати в належному стані напівзруйновані будівлі, географічну віддаленість об'єкту нерухомості від учбового закладу.

Разом з тим встановлено, що вказаний комплекс, перебуваючи у державній власності та на балансі університету, був об'єктом освіти, оскільки використовувався для забезпечення діяльності закладу освіти як гуртожиток для проживання студентів університету.

Наведені обставини вказують на те, що майно вибуло з державної власності всупереч вимогам Закону України «Про приватизацію державного майна», яка прямо встановлює мораторій на приватизацію (відчуження) об'єктів освіти та науки.

Погодившись з доводами прокурора, суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позовні вимоги, визнали недійсним рішення органу місцевої влади, яким змінено правовий статус нерухомого майна, та повернули реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» у державну власність.

За активної участі Генеральної прокуратури України у касаційному перегляді справи Вищий господарський суд України підтвердив законність вимог прокурора та залишив в силі судові рішення.

Як повідомляли «Наші гроші» екс-ректор Національного університету ДПС України Петро Мельник незаконно продав компанії свого сина санаторій і приміщення філій університету вартістю 20,64 млн грн.

У 2007-2008 році за розпорядженням Мельника через «Центральну універсальну біржу» фірмі «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» були продані комплекси будівель у Кам’янці-Подільському, Сімферополі та Ірпені (вул. Північна, 79-Б). Загальна вартість цих об’єктів становила 20,64 млн грн, а фірма купила їх за 10,87 млн грн.

Ці приміщення були продані без погодження із Фондом держмайна і ДПА України, без дотримання передбаченої законодавством процедури.

Реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» загальною площею 7870 кв м, розташований у смт. Ворзель на вул. Кірова, 3, Мельник продав під приводом його географічної віддаленості і неможливості підтримувати в належному стані. А приміщення філій – у зв’язку неефективним використанням будівель, дороге утримання і ремонт.

ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» зараз має назву Ірпінська фінансово-юридична академія у формі ТОВ. Її засновником значиться киянин Володимир Володимирович Щербань (не плутати з колишнім губернатором Сумщини). Обов’язки керівника фірми з серпня цього року виконує племінник екс-ректора Роман Мельник. Раніше засновником фірми був син Петра Мельника Максим.

У 2013-му Петро Мельник був затриманий при отриманні хабара.