Голова Верховного Суду Романюк отримав на іспиті власну справу

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, суддя ВСУ та голова Ради суддів Валентина Сімоненко, а також суддя ВСУ Людмила Охрімчук на конкурсі до Верховного Суду отримали практичне завдання на базі власних рішень у цивільній справі.

Про це повідомляє «Наші гроші. Досудилися».

Наразі справа, за якою судді виносили рішення - недоступна за посиланнями у судовому реєстрі.

"Центр протидії корупції" на цьому прикладі показав, "що таке конкурс до новго Верховного суду".

Додамо, що напередодні Громадська рада доброчесності виявила, що судові матеріали, які надавалися в якості модельних завдань на конкурсі до нового Верховного Суду, є не просто реальними, а взяті з життя майже без змін. Окремі конкурсанти брали безпосередню участь у вирішенні справ, які покладено в основу завдань.

Окремі конкурсанти отримали несправедливі переваги під час вирішення практичного завдання. В той час, коли всі учасники тестування мали лише 5 годин на розв’язання модельної задачі — написання судового рішення, деякі з них мали цілі місяці на підготовку відповіді. Дійсно, справи розглядалися цими конкурсантами в якості суддів в різних інстанціях ще на початку минулого року і тому весь масив правової інформації був ними опрацьований, а часу на роздуми і обговорення з колегами було вдосталь.

«Така ситуація не свідчить про те, що конкурс загалом є нечесним, але наперед підриває довіру до результатів конкурсу стосовно таких кандидатів. До речі, жоден з них досі публічно не згадав або не зізнався у тому, що фабула модельної справи є йому добре відомою», - повідомили в Громадській раді доброчесності.

Читайте також ЧЕСНО.ФІЛЬТРУЙ СУД ОПРИЛЮДНИВ АНАЛІТИЧНІ ДОВІДКИ НА 653-Х КАНДИДАТІВ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ

«СХЕМИ» ДОСЛІДИЛИ, ХТО ХОЧЕ СТАТИ СУДДЕЮ ВЕРХОВНОГО СУДУ