Як півмільйонна Tesla зробила українського прокурора відомим

Купив авто і прославився. Прокурор відділу обласної прокуратури Олег Проць, про якого досі мало хто чув,  став відомим завдяки тому, що наприкінці року придбав  за майже півмільйона гривень електромобіль Тесла. Про нову машину нібито черкаського прокурора повідомило видання Інфоміст, після чого новина облетіла ледь не усі українські ЗМІ.

«Ні корупції!» поцікавився чим займається Олег Проць та звідки у нього гроші на електрокар.

У прокуратурі Черкаської області  у відповіді на запит «Ні корупції!» повідомили, що прокурор Олег Ярославович Проць працював на посаді прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури Черкаської області в період з 14.07.2016 року по 07.11.2016 року.  А до цього він був прокурором у Львівській області, звідки його відповідним наказом перевели до Черкас. В подальшому Олег Проць був звільнений з прокуратури Черкаської області у порядку переведення до органів прокуратури Тернопільської області.

Біографічні дані Олега Проця у прокуратурі Черкаської області повідомити не змогли, мовляв, його особова справа разом із ним поїхала на нове місце роботи. Імовірно, маловідомий досі прокурор Проць придбав сучасну автівку Тесла, щоби згладити незручності від безкінечних переведень та переїздів з однієї області до іншої.

У прокуратурі Тернопільської області "Ні корупції!" повідомили, що Проць Олег Ярославович працює у них з 10 листопада 2016 року на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури області. Тож нове авто прокурор Проць придбав, працюючи у Тернополі. Схоже, це місце у нього також тимчасове, оскільки, як зазначає його роботодавець, Олег Проць займає цю посаду «на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до дня фактичного виходу з соціальної відпустки».

Відомо також, що на цю роботу попросився сам. «На займану посаду Проць О.Я. призначений в порядку переведення з органів прокуратури Черкаської області на підставі поданої ним заяви», - повідомили у прокуратурі Тернопільської області, відповідаючи на наш інформзапит.

Щодо джерела походження коштів Олега Проця на придбання Тесла, у прокуратурі Тернопільської області зазначили, що ця інформація потребує проведення певної перевірки уповноваженим на такі дії органом, відповідно, не є публічної інформацією що перебуває у володінні та розпорядженні прокуратури області у розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Попередні працедавці пана Проця були більш поблажливими та підказали, де можна знайти відповідь на питання щодо походження коштів, витрачених на сучасну автівку.

«Щодо джерел надходження коштів, за які Процем О.Я. у минулому році, придбано дороговартісний автомобіль, вони повинні бути вказані ним у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік», - зазначили у прокуратурі Черкаської області у відповідь на інформаційний запит «Ні корупції!».

Відповідно з декларацією прокурора, поданої у листопаді минулого року, протягом 2015 року заробив 77 298 гривень. Також пан Проць задекларував 22 433 грн на кредитці.

У готівці його дружина, Проць Тетяна Миронівна, мала на той час 35 000 USD, сам Олег Проць -  7500USD, та  3 038 USD на банківському рахункові. Загалом у родини Проців було 45 538 USD. Відповідно, - це більше мільйона гривень за курсом обміну, що був актуальним на кінець року.

У повідомлення про суттєві зміни, Олег Проць вніс автомобіль Tesla S85, 2013 року випуску, придбаний за 479439 гривень. Тож задекларованих коштів родини могло би вистачити і на дві такі автівки.

Варто зазначити – що прокуророві дуже пощастило з придбанням, оскільки такі моделі, дешевше 45 тисяч доларів годі знайти. За 20 тисяч сьогодні можна придбати хіба що нерозмитнений електрокар Тесла.

Прокурор Олег Проць також потрапив до переліку українських любителів Харлеїв. Його сусідами у списку з 24 осіб є прокурори, судді, податківці та народні депутати. Одні декларанти пишуть, що байк у їхній власності, інші ж, як Олег Проць та Роман Насіров (голова Державної фіскальної служби України) вказують що Harley-Davidson - належить дружині.

У власності Проця ще є КРАЗ 25019 1993 року випуску та навантажувач Bobcat 763 1999 року випуску. У його дружини - VOLKSWAGEN  TOUAREG  2012 року випуску.

Має пан Проць також ВMW X1  2009 року випуску в безоплатному користуванні. Ця автівка, згідно з даними декларації,  є власністю третьої особи – Проць Світлани Григорівни.

Щодо діяльності та успіхів Олега Проця як прокурора мало що відомо. «Ні корупції!» вдалося знайти лише одну судову справу, де пан Проць виступає у кримінальному провадженні як прокурор.

Також відомо, що герой цієї публікації подавав у 2015 році, як і годиться усім його колегам, заяву про не застосування заборон, визначених законом «Про очищення влади». Про результати перевірки достеменно невідомо.

Надати біографічні дані Олега Проця, зокрема, дату, місце народження та освіту, якими «Ні корупції!» цікавився у інформзапиті, у Тернополі відмовилися. Пояснивши це вимогами українського законодавства.

«Відповідна інформація не може бути надана, оскільки, відповідно до вимог Закону України «Про інформацію» відноситься до конфіденційної інформації. Так, відповідно до ст.11 вказаного Закону до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про захист персональних даних» не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини», - зазначили, відповідаючи на інформаційний запит "Ні корупції!",  у прокуратурі Тернопільщини.

Проте, як стверджує Наталія Даньковська, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області, відповідно до ст. 5 Закону України “Про захист персональних даних”, не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

Наталія Даньковська

«Дані про дату народження, освіту, трудовий стаж з одного боку прямо не стосуються здійснення повноважень, але з іншого боку можуть свідчити про наявність чи відсутність достатніх компетенцій та досвіду для їх виконання, Крім того ч. 2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” визначає, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Надання біографічних відомостей прокурора, тобто посадової особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не підпадає під жоден із трьох пунктів. Тому такі дані мають бути надані на запит про інформацію», - зазначила в ексклюзивному коментарі «Ні корупції!» Наталія Даньковська.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"