У Львові – понад сто проблемних забудов, сорок з яких зведені з суттєвими порушеннями

Олеся Дацко

Львівська міська рада, яка б мала виявляти та контролювати незаконні забудови створила лише інтерактивну карту вже готових проблемних об’єктів.

Хоча з 2009 року у міськраді повинні вести журнал незаконних забудов.

Про це під час прес-конференції заявила заступник голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко, повідомляє "Вголос".

За її словами, на карту незаконних забудов Львова нанесено всього 16 об’єктів, проте у Львові є понад сто проблемних забудов, сорок з яких зведені з суттєвим порушенням будівельних норм та законодавства.

За словами Дацко, такі проблеми мають місце, оскільки у Львові й досі не розробили містобудівних умов та норм.

«Первинно виконавчі органи мають встановити містобудівні умови і обмеження. І вони мають бути в абсолютних величинах: метрах, опис, що наявний колектор, пам’ятка архітектури, інший житловий будинок. Департамент містобудування замість тих даних пише: згідно ДБН 360-92. Але цей ДБН і так обов’язковий до виконання. То де тут конкретне обмеження? Нема. Тобто сам забудовник не має обмежень і опису конкретних умов. Тому проектує, що хоче і як хоче, бо його, фактично, ніщо не обмежує», - каже Дацко.

Крім того дається взнаки те, що у Львові немає затверджених історико-архітектурних планів, міська рада не надає у відкритому доступі всю інформацію про зонування Львова, а «червоні лінії» меж міста «перемальовуються так, як комусь вигідно».

«У Львові не має затвердженого містобудівного плану щодо забудови в історичній частині міста, чим користуються забудовники. Генеральний план міста не можливо подивитись через погане розширення. Немає планів забудови районів міста. Так, у ХХ столітті до Львова було приєднано багато сіл, які зараз забудовуються, як окремі мікрорайони, а тому поміж висотками стоїть одноповерховий будинок. І це через те, що немає правил, як би мали розбудовувались ті чи інших райони. Тим, що не затверджені межі історичного ареалу в місті, зловживають будівельники. Галицький та Личаківський райони й досі не мають розроблених зонінгів. В центрі більше 15 метрів будувати не можна, але контрольний орган реєструє будівлі висотою 30-40 метрів», – сказала активістка.

«Здійснюючи забудову, треба думати і про права людей, які порушуються таким чином, а це не тільки безпека в новозбудованому житлі, а й наявність соціальної інфраструктури. Будова на Масарика,14, де багатоповерхівку звели впритул до дитячого садка, на вулиці Чорновола у багатоповерхівках немає при будинкової території. Де молодим мамам гуляти? На Грінченка – все йде під забудову, забуваючи про парковки. Здійснюється тиск на соціальну інфраструктуру. Будуть ж багатоповерхові житлові будинки, але не будують, шкіл, дитячих садочків, місць, де молодь може ходити та розвиватись. Ми дійдемо до того, що за 20 років у нас будуть мікрорайони наркоманів і алкоголіків», - резюмувала Дацко.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше головний архітектор Львова Юліан Чаплінський презентував 2 онлайн-карти, що показують об’єкти, які перебувають на стадії планування чи будівництва та скандальні забудови.

Перша карта – це мапа, з нанесеними містобудівними умовами та обмеженнями на об’єкти, які перебувають на стадії будівництва або ж лише плануються. Зараз на ній нанесено 200 об’єктів.

Друга карта має стати в нагоді для тих, хто хоче придбати житло.

Читайте також ЛЬВІВ БЛАГАЄ ПРО БУДІВЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙ

ОЛЕСЯ ДАЦКО: ЗАЛИШИМО ВІД ЛЬВОВА САМУ ШКАРАЛУПКУ