Інвестори бачать три головні проблеми України: корупція, корупція і корупція – Bloomberg

Даніель Білак

Корупція заважає Україні залучити інвестиції більше, ніж війна. Так, війна в Донбасі, яка триває вже три роки, загрозливо нависає над зусиллями України змінити свою пострадянську економіку. Але коли йдеться про інвестиції, конфлікт все ж виявляється не найбільшою проблемою.

Про це пише бізнес-видання Bloomberg, повідомляє «Дзеркало тижня».

«Інвестори бачать три головні проблеми України: корупція, корупція і корупція», - каже радник прем'єр-міністра з питань інвестицій і колишній керуючий партнер компанії CMS Cameron McKenna Даніель Білак.

За його словами, Україні потрібно змінити уявлення про себе за допомогою «історій успіху», а не новин про «постійний конфлікт і хабарництво».

Видання зауважує, що Україна добилася певних успіхів у банківському і енергетичному секторах. Але прогрес у приборканні корупції не великий. Через це Київ не може отримати черговий транш допомоги від МВФ. Чиновники навіть зі старого проросійського режиму, який був повалений в 2014 році, уникають відповідальності.

Україна піднялася лише на дві сходинки в щорічному рейтингу корупції Ammnesty International. Тепер вона на 131 місці поруч з Росією. Її інший сусід - Польща - на 29-му.

Уряд хоче залучити 4,5 мільярди доларів іноземний прямих інвестицій цього року. Це приблизно на мільярд більше, ніж торік. Водночас, Білак каже, що більшість інвесторів скаржаться на українську податкову. Але на горизонті очікуються і позитивні новини. Зокрема, Нацбанк планує ослабити державний контроль валют, запроваджений після революції. Це дозволить легше отримувати дивіденди від інвестицій. Український екпорт металів серйозно скоротився за останні три роки через війну на Сході України, оскільки більшість металургійних заводів розташовані там. Однак, аграрний сектор і галузь інноваційних технологій збільшили свої доходи. Експерт вважає, що саме ці сектори можуть допомогти Україні залучити необхідні інвестиції з-за кордону.

«Стратегія України повинна бути зосередженою на двох її найбільших активах і двигунах: мізки і зерно», - вважає радник голови уряду.

Читайте також В ЄВРОСОЮЗІ ВТОМИЛИСЯ ВІД ТОГО, ЩО УКРАЇНА ЗНОВУ ОПИНИЛАСЯ НА 131-МУ МІСЦІ РЕЙТИНГУ СПРИЙНЯТТЯ КОРУПЦІЇ – ЕКСПЕРТ

В УКРАЇНІ ВСЯ БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ ЗВОДИТЬСЯ ДО ТОГО, ЧИ Є ПОЛІТИЧНА ВОЛЯ У ПРЕЗИДЕНТА – ПРОФЕСОР ПЕРЕПЕЛИЦЯ