ГПУ вже дев’ять місяців розслідує, як сільська голова з Черкащини вимагала майже 200 тисяч доларів хабара

Генеральна прокуратура України вже дев'ять місяців здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою сільського голови с.Свидівка, що на Черкащині, Світлани Вовк, яка через посередника, громадського активіста-"антикорупціонера" вимагала у підприємця майже 200 тися гривень хабара.

Про це «Ні корупції!» повідомили у ГПУ у відповідь на інформаційний запит.

Чиновниці Світлані Вовк інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Посереднику-активісту Миколі Ладану - кримінальне правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України. 

Світлана Вовк

Світлана Вовк

Також у Генпрокуратурі повідомили, що сільську голову відсторонено від займаної посади.

«Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, відповідно до вимог КПК України вживаються заходи щодо повного, всебічного та неупередженого дослідження усіх обставин кримінального правопорушення», - зазначили у ГПУ.

Проте, які саме заходи вживають і чому протягом майже дев’яти місяців слідство не завершили, у прокуратурі не повідомляють, посилаючись на таємницю слідства.

«Відповідно до вимог ч. 1 ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України відомості досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях відносяться до таємниці слідства і можуть бути розголошені лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

З урахуванням наведеного інша запитувана інформація відповідно до вимог ст. 6, 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є інформацією з обмеженим доступом і не підлягає оприлюдненню на цьому етапі розслідування», - стверджують у ГПУ у відповіді на інформаційний запит «Ні корупції!».

Нагадаємо, що розслідування доволі резонансної справи триває ще з весни минулого року. 

Сільську голову с.Свидівка Світлану Вовк разом із посередником головою правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ» Миколою Ладаном затримала СБУ спільно з Генеральною прокуратурою 29 липня 2016 року.

Голова сільради разом із землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення земельної ділянки.