Журналісти Кропивницького вимагають від міськради оприлюднити відкриті даних

Журналістська спільнота Кропивницького вимагає вирішити питання щодо оприлюднення на офіційному сайті міськради масивів відкритих даних, що передбачено Постановою № 385 Кабінету Міністрів.

Оскільки, як показало дослідження, проведене в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities», міська рада Кропивницького ігнорує політику відкритих даних.

З відповідним зверненням до міського міського голови Андрія Райковича під час засідання сесії міської ради Кропивницького виступив журналіст Павло Лісніченко.

Про це повідомляє місцевий сайт «Гречка». 

За словами журналістів, інформація щодо різноманітних сфер життя міста міститься в закритому доступі, хоча має бути публічно оприлюдненою та доступною для громадськості без додаткових запитів.

Від міської ради як органу місцевого самоврядування, законодавство вимагає оприлюднення переліку об'єктів комунальної власності, об'єктів, які передані в оренду чи мають іншу форму власності, перелік незадіяних земельних ділянок, відомості щодо розміщення тимчасових споруд, перелік перевізників, інформація про рекламні засоби та інше.

Таким чином, журналісти просять видати розпорядження для вирішення проблеми дотримання міською радою норм Кабміну №835.

«У разі відсутності будь-яких позитивних зрушень з даного питання до кінця лютого, залишаємо за собою право відстоювати свої законні права через подання відповідних позовів до суду», - йдеться у зверненні журналістів.

Читайте також ЯК НА КИЇВЩИНІ ПРОЕКТИ РІШЕНЬ НЕ ОПРИЛЮДНЮЮТЬ

ЯКІ РАЙОНИ КИЇВЩИНИ ПРОБУКСОВУЮТЬ З НАДАННЯМ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ