Суд не дозволив розслідувати справу судді Чауса заочно

Суд відмовив Національному антикорупційному бюро у здійсненні спеціального досудового розслідування у справі судді Миколи Чауса, звинуваченого у хабарництві, повідомляє «Українська правда».

За даними судового реєстру, суд ухвалив таке рішення 10 лютого.

Суд зазначив, що НАБУ не довело, що суддя Чаус досі перебуває у міжнародному розшуку і переховується від слідства і суду.

Згідно з обліками Інтерполу, з 11.11.2016 громадянин Чаус перебував у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну.

При цьому ухвала суду про затримання Чауса від 08.09.2016 є чинною протягом 6 місяців. Відповідно до правил Інтерполу, відомості про міжнародний розшук мають бути автоматично видалені 08.02.2017. На судовому засіданні НАБУ не надало доказів, що Чаус досі розшукується Інтерполом.

На думку суду, НАБУ не довело, що Чаус протягом 6 місяців переховується від органів слідства та суду. Зокрема, суд зазначив, що 6-місячний строк з моменту останньої неявки на допит ще не сплив. Детектив не надав доказів про деякі виклики підозрюваного, а один із викликів було оформлено з порушеннями.

Також суд визнав непідтвердженими доводи детектива, що Чаус переховується на тимчасово окупованій території Криму.

Водночас Держприкордонслужба не має відомостей про те, що Чаус перетинав державний кордон.

Як відомо, 18 січня суд заочно заарештував суддю Чауса.

Як повідомляв «Ні корупції!», у серпні 2016-го суддю Чауса викрили на отриманні хабара в розмірі 150 тис. доларів за позитивне рішення у кримінальній справі. Гроші суддя ховав на городі в банці. Згодом Чаус перестав з’являтись на допити.

Також, як інформував «Ні корупції!», керівник САП Назар Холодницький стверджував, що за його даними Чаус перебуває в анексованому Росією Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ СУДДЯ ЧАУС З “ПРИСЛУГИ” ЯНУКОВИЧА ВСЕ ЩЕ В МАНТІЇ

ЧЕЛОВЕК С УЛИЦЫ РОССИЙСКОЙ. ЧЕМ ВЛАДЕЕТ СУДЬЯ ЧАУС