Чесно.Фільтруй суд оприлюднив аналітичні довідки на 653-х кандидатів до Верховного Суду

Чесно.Фільтруй суд проаналізував кожного з 653-х кандидатів, допущеного до конкурсу на посаду Верховного Суду України.

«Ми збирали інформацію про всіх для того, щоб привернути увагу суспільства до конкурсу, щоб надати зручний ресурс журналістам розслідувачам, щоб Громадська рада доброчесності мала можливість робити свої висновки, щоб члени ВККС та ВРП, які чесно виконують свою роботу мали додаткове незалежне джерело інформації», - йдеться на сторінці Чесно.Фільтруй суд у Фецсбук.

Всю інформацію можна переглянути ТУТ.

«Інформація буде оновлюватися - якщо ви знаєте більше, надайте нам інформацію», - повідомляє команда проекту.

«Обрати на конкурсі правильних суддів, навіть більш важливо, ніж коли ми обираємо Президента чи депутатів, адже ці призначення - на все життя, а не на 5 років. Якщо шанс на зміну в системі правосуддя зараз буде змарновано і новий суд не буде відрізнятися від старого, думаю суттєво зросте запит на тотальну судову люстрацію. Переконати ще раз суспільство у проведення конкурсів буде не можливо.

Конкурс до Верховного Суду триває до 1 квітня, коли має бути сформована нова інституція. Тому увага журналістів і активних громадян на цьому етапі особливо актуальна.

Доречі це вперше, коли на посаду судді Верховного Суду претендують адвокати і науковці, люди не з системи. І саме щодо них інформації, яка ставить під сумнів здатність бути суддею вищої інстанції, Рух ЧЕСНО знайшов значно менше. Важливим індикатором змін буде відсоток нових суддів, які стали суддями вперше», - повідомили активісти.

Довідки про кандидатів вже отримала Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності, які врахують цю інформацію при подальшому відбору суддів до найвищої судової інстанції.

Читайте також «СХЕМИ» ДОСЛІДИЛИ, ХТО ХОЧЕ СТАТИ СУДДЕЮ ВЕРХОВНОГО СУДУ