Яндекс-Таксі: Росіяни нарощують бізнес в Україні, міськради лише перевіряють їхню діяльність

Аркадій Волож

Не дивлячись на анексію Росією українського Криму й майже три роки військових дій на Сході країни, громадяни РФ, вочевидь, вільно почувають себе в Україні, відкриваючи тут новий бізнес.

Так, бенефіціаром компанії ТОВ «Яндекс. Україна», яка нещодавно запустила новий сервіс – «Яндекс-таксі», є громадянин Російської Федерації Аркадій Волож.

«Яндекс-таксі» з’явився в Києві декілька місяців тому. Наразі, крім столиці, сервіс уже запущено в Одесі, Дніпрі, Кривому Розі, Харкові, Львові.

Згідно з даними системи «Youcontrol», ТОВ «Яндекс. Україна» було зареєстровано ще у 2006 році. Засновниками підприємства є одесит Сергій Петренко та москвич Аркадій Волож.

Крім того, чотири місяці тому Волаж в Одесі зареєстрував ТОВ «Яндекс. Таксі Україна».

Додамо, що минулого тижня сервіс «Яндекс.Таксі» почав працювати у Львові. Таксі приваблює низькими цінами та зручними автівками, серед яких і електромобіль Tesla Model S. Водночас, як повідомляє ZAXID.NET, багато львів'ян обурилися з приводу впровадження у місті російського бізнесу.

Управління транспорту Львівської міської ради звернулось з офіційним листом до управління Укртрансбезпеки у Львівській області щодо законності діяльності сервісу пасажирських перевезень «Яндекс. Таксі», повідомляє прес-служба ЛМР.

Також департамент економічного розвитку ЛМР підписав наказ на демонтаж зовнішньої реклами цього сервісу таксі, яку розмістили без погоджень. За інформацією КП «Адміністративно-технічне управління», сьогодні вже демонтували 70 табличок.

Своєю чергою, мер Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що оператор «Яндекс. Таксі» "почав у місті погано":

Слід зазначити, що закачавши на свій гаджет додаток «Яндекс-таксі», кожен відкриває для програми свої персональні дані, в тому числі банківську карту, мобільний телефон і інше. А в ліцензійній угоді програми вказано, що кожен користувач передає персональну інформацію до ТОВ «Яндекс», яке зареєстровано в РФ, для обробки.

Яким чином громадянин Росії отримав дозвіл на розширення свого бізнесу в Україні, питання відкрите.