Сотні тернопільських підприємців протестували, бо не хочуть виживати

20 лютого, у Тернополі під обласною державною адміністрацією підприємці влаштували пікет, на якому висунули конкретні вимоги до влади, повідомляє «Галас».

Зокрема, активісти вимагали підвищення пенсії, зниження тарифів, проведення реформування, а не здійснення псевдореформ, врегулювання податкового кодексу й скасування гігантських штрафів за неоформлених на підприємствах працівників.

«Вагомим для нас є лозунг «Хочемо жити, а не виживати», – каже голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку Наталя Шоломійчук і додає: "На пікет нас спонукала вийти треті роковини загибелі Небесної Сотні. Саме в цей день, 20 лютого, на Майдані, загинуло найбільше наших героїв – 47 осіб. Тому, власне, цю акцію ми вирішили присвятити пам’яті Героїв Небесної Сотні, щоб дати всім зрозуміти, що їхні смерті були недаремні, що народ не буде мовчати й не дозволить, щоб об нього витирали ноги».

«Наші вимоги перш за все стосуються звичайних людських потреб. Ми вимагаємо гідну пенсію, гідне життя, здійснення реальних реформ, зрівняння зарплати чиновників, суддів і простих державних працівників та працівників на приватних підприємствах. Крім того, надзвичайно важливим для підприємців є скасування штрафів у 320 та 96 тисяч гривень», - сказала. Шоломійчук

Як зазначили мітингувальники, вони також спонукатимуть владу розробити закон про імпічмент президента, адже без нього суспільство не зможе вплинути на керівну верхівку через імунітет, який вона отримує, коли приходить до влади.

«Важливим моментом у нашій резолюції є пункт про недопущення розробки рішення про продаж сільськогосподарських земель, – каже Шоломійчук і додає: «Єдине, що в нас залишилося це земля, а якщо заберуть землю, як колись забрали фабрики і заводи, то це буде просто геноцид людства».

Начальник Департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський зазначив, що всі вимоги протестувальників врахують і направлять їх у відповідні Департаменти до Києва.

«Обласна державна адміністрація не ставить умови щодо тотального штрафування підприємців, які працюють у тіні, – каже Вадим Боярський. – Ми наголошуємо на тому, що потрібно дотримуватися законодавства і робимо наголос на превентивних заходах, щоб усі були в рівних умовах. Підприємці, які вийшли сьогодні на мітинг є платниками податків, які наповнюють бюджети, але є люди, які працюють на території області і не сплачують податків і таких близько 40%. Ми працюємо над тим, щоб створити комфортні умови для бізнесу й робимо все можливе, аби наші люди почувалися захищеними».

Як повідомляв «Ні корупції!»,  ініціатива у проведенні акції пішла від простих підприємців, які були шоковані законами про 320 000 гривень штрафу за недопуск перевіряючих на підприємство.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», Президент Петро Порошенко 27 грудня підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, яким серед іншого передбачається введення штрафу за виплату зарплат «в конверті» в розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Серед нововведень також те, що підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат (з 1 січня 2017 року це 320 тисяч гривень) у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати «в конверті»).

Всі новації щодо перевірок роботодавців у 2017 році: розширений перелік контролюючих органів і штрафи в 320 000 гривень можна прочитати ТУТ.