Як фірма зі статутником у 100 гривень отримувала мільйонні підряди по всій країні, а потім “лавочка” прикрилась

Є фірми, які можуть похвалитися бодай одним-двома підрядами за бюджетні кошти. А є такі щасливці, що підряди гребуть тисячами, а то й мільйонами. Скажімо, ТОВ «Пром Гарант Плюс».

Центральні і місцеві органи влади, комунальники, рятувальники, медики з усіх регіонів України за сотні тисяч, а інколи і за мільйони гривень закуповують паливо у фірми, розмір статутного капіталу якої – 100 гривень, і створеної п’ятьма компаніями, зареєстрованих в офшорах.

При цьому часто-густо закупівлі проходять взагалі без тендеру, оплата послуг згідно з договорами відбувається наперед, а потім фірма призупиняє поставляти товари.

«Ні корупції!» простежив «історію» успіху цієї фірми.

Про ТОВ «Пром Гарант Плюс» ми дізналися, коли аналізували в системі «Прозорро» закупівлі комунальних підприємств Київської області.

Так комунальне підприємство Баришівської районної ради «Райводоканал» без тендеру 12 січня 2017 року уклало угоду з ТОВ «Пром Гарант Плюс» на постачання 6 000 літрів бензину А-95 і 7500 літрів дизпалива.

Сума угоди склала 302 250,00 гривень. Причому, згідно з договором, умови оплати – 100% попередня оплата протягом одного банківського дня з моменту оформлення постачальником рахунку.

А вже через деякий час в системі «Прозорро» з’явилась інформація, що за два тижні комунальники розірвали договір з фірмою-постачальником, оскільки «підприємство призупинило здійснення реалізації нафтопродуктів».

При цьому вказано, що комунальники сплатили лише 18 800,00 грн. за поставлений товар. Тобто, не дотримались умов договору оплатити все замовлення наперед?

В аналогічну ситуацію потрапив і відділ освіти Менської райдержадмінстрації, який, як повідомляється у системі «Прозорро», із застосуванням переговорної процедури уклав 13 січня 2017 року договір з ТОВ «Пром Гарант Плюс» на постачання 11000 л дизпалива (в талонах чи скретч-картках регіональної дії), 4500 л бензину марки А-92 (в талонах чи скретч-картках регіональної дії), 160 л бензину марки А-95 (в талонах чи скретч-картках регіональної дії), 80 л масла моторного 10W40 для бензинових двигунів (в каністрах) і 460 л масла моторного 10W40 для дизельних двигунів з турбокомпресором (в каністрах). Загалом сума угоди склала 1 144 540,00 гривень. Але при цьому у договорі було зазначено, що ціна договору може бути зменшена,  і жодного слова про 100% попередню оплату.

Відтак, менські освітяни встигли заплатити лише 498 225,00 гривень, і договір, як і в попередньому випадку, було розірвано, оскільки ТОВ «Пром Гарант Плюс» начебто припинило свою діяльність.

При цьому, згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Є-дата, тільки з 1 січня і станом на 9 лютого 2017 року на рахунки ТОВ «Пром Гарант Плюс» було здійснено близько 750 платежів від державних і комунальних установ з усієї країни за поставки бензину, дизпалива і мастила.

Щоб зрозуміти географію «успіху» ТОВ «Пром Гарант Плюс», то лише на проплатах з 1 січня 2017 року до 9 лютого 2017 видно, що товари у фірми купували і на Хмельниччині, і на Дніпропетровщині, і на Одещині тощо.

Найменше встигли заплатити грошей ТОВ «Пром Гарант Плюс», доки воно не припинило постачати свою продукцію, криворізькі комунальні заклади. Скажімо, там виключно всі міські стоматполіклініки купували бензин у «Пром Гарант Плюс»

Так ось, це лише у цьому році ТОВ «Пром Гарант Плюс» отримав від державних і комунальних закладів з усієї країни близько 750 платежів за свою продукцію. А, скажімо, у грудні 2016 року таких платежів було понад 5 тисяч.

Тоді найбільше фірмі заплатило ЗТС У ДСНС України у Сумській обл. - 2 555 000,00 грн.

Загалом, як повідомляє ресурс «Zакупівлі 2.0» компанія «Пром Гарант Плюс» підписала 1800 угод на 293,4 мільйонів бюджетних гривень. І це лише за 2015-2016 роки!

Найбільше грошей «Пром Гарант Плюсу» перерахували комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради» - 5,2 млн грн., КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпропетровської міської ради – 6,5 млн грн., ВАТ «Запоріжжяобленерго» - 8,5 млн грн., ПАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» - 22,7 млн грн. і ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» - 62,5 млн грн.

Згідно з даними УouСontrol, станом на 11 лютого ТОВ «Пром Гарант Плюс» не перебуває в процесі припинення діяльності.

Попри шалений успіх на ринку продажу нафтопродуктів, у компанії досить молодий вік – 1 рік і 10 місяців (фірма створена у квітні 2015 року). Керівник фірми Рувінський Віталій Юрійович. Засновники – 5 компаній. Три зареєстровані на Віргінських островах, дві – у Белізі. Кожна з цих компаній скинулася по 20 гривень, щоб утворити загальний статутний капітал розміром у 100 гривень. Кінцевий бенефіціарний власник – відсутній.

При цьому всі ці компанії можна знайти у переліку фірм з «приватівським» корінням, які влітку 2014 року вивели закордон $1,82 млрд. Цей перелік свого часу оприлюднило видання «Наші гроші».

Водночас, припинення постачання продукції ТОВ «Пром Гарант Плюс» згідно з низкою договорів збіглося у часі із судовим рішенням від 31 січня 2017 року Господарського суду Дніпропетровської області, справа № 904/10449/16, згідно з яким було встановлено, що фірма не виконала своїх зобов’язань стосовно відпуску оплаченого наперед бензину за скретч-картками.

Так, ТОВ «УКР ОПТ ТОРГ ЛТД» у судовому порядку хотів стягнути з ТОВ «Пром Гарант Плюс» заборгованість у розмірі 460 487,47 грн. через неналежне виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором № 10/27 від 20.09.2016 стосовно передачі у власність позивача дизельного палива та бензину за скретч-картками.

Суд встановив, що  замовник ТОВ «УКР ОПТ ТОРГ ЛТД» упродовж 1-го банківського дня здійснив оплату згідно з договором, а відповідач не виконав свою частину угоди, зокрема, не відпустив бензин, за який було заплачено.

«Позивач вказує, що по скретч-картках на загальний об'єм 22 270 літрів, з яких 990 літрів дизельного палива, 7 460 літрів бензину А-95, 13 820 літрів бензину А-92, представникам позивача було відмовлено у відпуску пального, про що свідчать надані позивачем квитанції про відхилення заблокованих карток (а.с.52-71). Загальна сума придбаних та непрацюючих скретч-карток складає 468 715 грн. 00 коп», - йдеться у рішенні суду.

Суд вирішив, що відповідач не виконав своїх зобов’язань, передбачених договором, відтак, він має повернути позивачу вартість придбаних та непрацюючих скретч-карток.

У цій ситуації хочеться сподіватися, що бодай всі скретч-картки, оплачені за бюджетні гроші державними та комунальними установами і закладами по всій країні, спрацювали, ТОВ «Пром Гарант Плюс» виконало свої зобов’язання і більше аналогічних позовів не буде.

В іншому випадку можемо отримати всеукраїнську піраміду, коли "лавочка прикрилася", паралельно "пробачивши" всім виконання своїх наперед оплачених зобов'язань.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»