Семерак: «Державна екологічна інспекція не природу берегла, а корупційну піраміду будувала»

Комісія Міністерства екології та природних ресурсів виявила серйозні порушення законодавства в діяльності Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України, тому міністр екології Остап Семерак буде ініціювати звільнення з посади керівника ДЕІ Андрія Заїки.

Про це міністр екології Остап Семерак написав на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами міністра, комісія Мінприроди завершила комплексну перевірку діяльності Державної екологічної інспекції України за період із червня 2015 року по січень 2017 року. А вже готові та підписані акти перевірки свідчать про ряд серйозних порушень природоохоронного законодавства.

«Я ознайомився із актами перевірки і у мене поки що складається враження, що за цей період в ДЕІ замість займатися охороною природного навколишнього середовища, планомірно вибудовувалася корупційна піраміда, завданням якої - тиск на бізнес, вимагання та отримання хабарів», - написав міністр і додав, що вже 21 лютого всі матеріали перевірки будуть представлені на Колегії Мінприроди і паралельно передані до правоохоронних органів.

«Водночас перед Урядом України буду ініціювати звільнення з посади керівника ДЕІ Заїки Андрія Миколайовича. Це моя принципова позиція, і я розраховую на підтримку Уряду, коаліціі, громадськості, кожного бізнесмена, якого «доїла» ДЕІ та кожного громадянина, бо від екологічних проблем страждає кожен з нас.

Знаю, що просто не буде. Оскільки цей корупційний спрут б'ється в агонії, але не відступає. Зараз будуть використані всі інструменти для дискредитації нашої роботи – від інформаційного кіллерства, чорного піару до провокацій та можливих правопорушень», - написав міністр.