Директор Гендирекції з обслуговування іноземних представництв закрив доступ до інформації

Генеральний директор Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв Павло Кривонос

У державному підприємстві «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» вважають, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» на них не розповсюджується.

Таку відповідь отримав «Ні корупції!» в результаті офіційного запиту, в якому просив вказати розмір зарплати директора ДП за минулий рік.

«Генеральна дирекція є державним підприємством, здійснює свою фінансово-господарську діяльність відповідно до Статутних завдань. Генеральна дирекція самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки розвитку підприємства.

Генеральна дирекція не фінансується з державного бюджету, а, отже, не є розпорядником інформації щодо використання бюджетних коштів.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», до розпорядників інформації прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). Разом з тим, згідно із статтею 29 Закону України «"Про інформацію» предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

З огляду на ці обставини, Генеральна дирекція інформує, що питання про розмір заробітної плати генерального директора (із розбивкою на оклад, премії, надбавки, матеріальну допомогу тощо) не належить до публічної інформації», - повідомили у ДП.

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв — державне підприємство Державного управління справами, метою якого є обслуговування іноземних представництв, консульств, міжнародних організацій, офіційно акредитованих в Україні.

Генеральний директор ДП - Кривонос Павло Олександрович (з 1992 року - ред.).

Як повідомляв «Ні корупції!», за словами громадської активістки Олени Єскіної, в афері із протиправним знесенням об'єкту культурної спадщини на Златоустівській,35, так званого будинку з ромашками, брало участь ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». За словами Єскіною, це ДП спеціалізується на схемах з отримання у користування за безцінь земельних ділянок у центрі міста, на яких розташовані історичні будинки, а потім передачі цих ділянок недобросовісним забудовникам з подальшим знесенням пам'яток.

Так відбулося з будинком по вул. Мельникова, 51, який ще досі перебуває у реєстрі об'єктів культурної спадщини, але на його місці давно інтергалбудівська багатоповерхівка побудована типу як «резиденція посла Казахстана» (правоохоронні органи різних періодів з 2010року бездіють), повідомила Єскіна.

Читайте також ДИРЕКТОР ДП “САНАТОРІЙ “КОНЧА ЗАСПА” ВВАЖАЄ, ЩО РОЗМІР ЙОГО ЗАРПЛАТИ – НЕ ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

ЦЬОГО РОКУ ДУС ДОЗВОЛИЛО ДИРЕКТОРУ ДП «ГАРАНТ-СЕРВІС» РОЗКАЗАТИ ПРО СВОЮ ЗАРПЛАТУ